II Niedziela Adwentu

II Niedziela Adwentu

 

 1. Dziś II Niedziela Adwentu. Można nadal nabyć opłatki, świece i świąteczne pierniki. Przed kościołem zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. O godz. 15:00 Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń chrztu św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się nasze adwentowe rekolekcje, które mają nas przygotować na zbliżające się święta Narodzenia Pana. Rekolekcje poprowadzi ks. Jarosław Hybza – marianin z Lichenia. Program umieszczony zostanie w Auxilium, na naszych stronach internetowych i na plakatach. Podczas tych rekolekcji chcemy także oficjalnie wprowadzić do naszego sanktuarium relikwie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.
 3. We wtorek (7 grudnia) – o godz. 17:30 ostatni dzień nowenny do Niepokalanej; o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych.

W środę (8 grudnia) – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. z kazaniami w naszym kościele o godz. 6:00; 7:00; 8:00; 10:00(dk); 18:00. O godz. 12:00 Godzina Łaski w górnym kościele. Tego dnia kończy się w Kościele Rok św. Józefa. Był to czas odnowienia kultu tego wielkiego Świętego w życiu Kościoła i każdego z nas. W naszej parafii podkreślamy to każdego 19 –tego dnia miesiąca. 8 grudnia to także święto patronalne Ruchu Światło-Życie (oazy).

 1. W czwartek (9 grudnia) zapraszamy do dolnego kościoła na godz. 19:00 przedstawicieli wspólnot oraz przedstawicieli wszystkich stanów: młodzież, dorosłych, małżeństwa, osoby samotne lub rozwiedzione na parafialne spotkanie synodalne. Jest to odpowiedź na prośbę Ojca św. Franciszka, który pragnie usłyszeć głos Kościoła i dlatego zwołuje Synod Biskupów. Etap diecezjalny rozpoczął się już w Katedrze Oliwskiej i ma trwać we wspólnotach, aby dać sobie odpowiedź jaką drogą podąża współczesny Kościół. Jest to etap słuchania, dzielenia się doświadczeniami bycia w Kościele. Informacje szczegółowe na temat synodu można znaleźć na stronie internetowej diecezji. Zapraszamy do podążania razem pod okiem Ducha Świętego.
 2. W sobotę (11 grudnia) przypada 2 rocz. śmierci – salezjanina koadiutora Piotra Sadowskiego. Za zmarłego brata zakonnego zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00. W niedzielę (12 grudnia) przypada 28 rocz. śmierci koadiutora Stanisława Nowogrodzkiego, który pracował w Rumi. Za zmarłego brata zakonnego zostanie tego dnia odprawiona Msza św. o godz. 6:30. Pamiętajmy o zmarłych braciach zakonnych w naszych modlitwach.
 3. Do kosza z przodu kościoła można składać dary dla potrzebujących, które zostaną rozdane przed świętami. Prosimy o opakowaną żywność, środki czystości. Już teraz dziękujemy za dar serca.
 4. Na furcie Domu Zakonnego można już zapisywać się na pielgrzymkę na beatyfikację Pauliny Jaricot. Szczegółowy program jest wyłożony z tyłu kościoła.
 5. W przyszłą niedzielę (12 grudnia) w naszej parafii o godz. 14:00 w dolnym kościele Msza św. w języku kaszubskim.
 6. W środę (8 grudnia) o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. w int. osób uzależnionych od alkoholu i ich rodzin. Po Mszy św. członkowie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka zapraszają na spotkanie do Oratorium.
 7. Ogłoszenia Urzędu Miasta są wywieszone w gablotkach.
 8. Przypominamy o przestrzeganiu przepisów pandemicznych.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki

 

W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności:

śp. Zofia Lemańska – lat 85, zam. ul. Ślusarska

śp. Halina Laskowska – lat 70, zam. ul. Krótka

śp. Kornelia Żelazko – lat 91, zam. ul. Dąbrowskiego           

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…