II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

 

  1. Dziś II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – o godz. 16:00 wspólne kolędowanie z chórem „Lira” w dolnym kościele.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:30 wystąpi w naszym kościele z krótką kolędnicą zespół góralski „Równica” z Ustronia. Po występie będzie można wesprzeć działalność zespołu.

Także w przyszłą niedzielę (9 stycznia) zapraszamy o godz. 19:00 na wspólne kolędowanie z młodzieżą skupioną w grupie „Młodzi Dorośli”.

  1. We wtorek (4 stycznia) o godz. 17:30 różaniec z wypominkami, o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych. Tego dnia przypada 22 rocz. śmierci ks. Tadeusza Podołowskiego, który pracował w naszej parafii. Za zmarłego kapłana zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00. Pamiętajmy o nim w modlitwach.

W środę (5 stycznia) o godz. 17:30 stała nowenna do Wspomożycielki.

  1. W czwartek (6 stycznia)uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze św. w naszym kościele o godz. 6:30; 8:00; 9:30; 10:00 (dk); 11:00; 12:30; 18:00. Z racji I czwartku miesiąca o godz. 18:00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po Mszy św. różaniec za powołanych. Od godz. 22:00 – 24:00 adoracja animowana przez grupę „Wojowników Maryi”.

W piątek (7 stycznia) – I Piątek miesiąca. Od godz. 8:00 odwiedziny chorych; o godz. 8:30 i 17:30 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. O godz. 16:00 spowiedź, o godz. 16:30 Msza św. dla dzieci i młodzieży.

  1. Od niedzieli 2 stycznia rozpoczyna się w naszej archidiecezji nowenna w intencji rodzin. Zachęcamy do codziennej modlitwy w rodzinach np. dziesiątka różańca, fragment Pisma św. Można także skorzystać z rozważań ks. Arcybiskupa – broszurki są rozłożone z tyłu kościoła, a jeżeli ich zabraknie można skorzystać z broszurki na naszej stronie internetowej (Facebook). Mają one być “źródłem inspiracji i osobistych przemyśleń oraz konkretnych wskazań w rozważaniu codziennych sytuacji rodzinnych”. Nowennę zakończymy nabożeństwem w niedzielę 9 stycznia o godz. 17:30.
  2. Nadal na furcie Domu Zakonnego można zapisywać się na pielgrzymkę na beatyfikację Pauliny Jaricot w maju br. w Lyonie. Szczegółowy program jest wyłożony z tyłu kościoła.
  3. Rozkład kolędy na ten tydzień:

3 tycznia 2022 (poniedziałek) – ul. Piłsudskiego (cała), Pucka (cała), Helska, Sopocka, Gdyńska 50,58,62,66; Poznańska (cała)

4 stycznia (wtorek) – ul. Szczecińska (cała), Andersa, Opolska (cała), Wybickiego, Wileńska, Elbląska, Gnieźnieńska, Wrocławska (cała), Warszawska (cała), Janowska, Bydgoska.

5 stycznia (środa) – ul. Ks. Gierosa (cała), 3 Maja (cała), Olsztyńska, Radomska, Wyszeckiego, Oliwska, Słupska, Kielecka, Ks. Ormińskiego.

8 stycznia (sobota) – ul. Krakowska (cała), Objazdowa, Suwalska (cała), kolęda uzupełniająca

 

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności:

śp. Zbigniew Biernacki – lat 73, zam. ul. Ks. Gierosa

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…