II Niedziela W. Postu

II Niedziela W. Postu

 

  1. Dziś II Niedziela W. Postu. O godz. 17:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przed kościołem zbiórka do puszek na dzieła misyjne „Ad Gentes”. W przyszłą niedzielę (24 marca) wspomnienie MB Wspomożenia Wiernych. O godz. 11:00 orszak procesyjny, o godz. 21:00 Apel Maryjny.
  2. W poniedziałek (18 marca) O godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ w kaplicy adoracji.

Także w poniedziałek o godz. 19:00 w salce przy kancelarii spotkanie pielgrzymkowe dla tych, co we wrześniu udają się parafialna pielgrzymką do Włoch.

We środę (20 marca) o godz. 17:30 stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych.

  1. We wtorek (19 marca) – uroczystość św. Józefa. Imieniny obchodzą: ks. Józef Deniziak i ks. Józef Paliwoda. Msze św. o godz. 6:00; 7:00; 8:00; 10:00 i 18:00. Solenizantów uczcimy na Mszy św. o godz. 18:00. Ogarnijmy ich naszymi modlitwami.
  2. W dniach 25 – 28 kwietnia br. nasza parafia organizuje pielgrzymkę na Święto Bożego Miłosierdzia. W programie m.in. Częstochowa, Kraków, Zakopane. Informacje szczegółowe i zapisy u ks. Jacka.
  3. W nadchodzącym tygodniu zostaną rozpoczęte prace przy krzyżu misyjnym, który zostanie usunięty i przeniesiony w odpowiednie miejsce, aby przygotować miejsce pod nowy, dębowy krzyż. Planujemy poświęcenie nowego krzyża na Wielki Piątek. Prosimy o wyrozumiałość, gdy przez jakiś czas, krzyża nie będzie przed kościołem. W najbliższym czasie będzie zbierana puszka na rzecz kosztów związanych z zainstalowaniem nowego krzyża.
  4. W dniach od 22-24 marca (piątek-niedziela) na parkingu obok boiska będzie stał kontener na makulaturę. Jak zwykle dochód zostanie przeznaczony na cele misyjne.
  5. Akcja Katolicka naszej parafii organizuje wyjazd na „Narodowy Marsz Życia”, który odbędzie się w Warszawie 24 marca (niedziela). Wyjazd z parkingu na ul. Piłsudskiego o godz. 5:00. Koszt 50 zł. Informacje szczegółowe i zapisy pod telefonem podanym na plakatach.
  6. Szkoła Podstawowa nr 8 im. ks. St. Ormińskiego z ul. Rodziwiczówny zaprasza na „Dni Otwarte” dzieci i rodziców, które odbędą się w piątek (22 marca) w godzinach od 17:00 – 19:00.
  7. W przyszłą niedzielę (24 marca) o godz. 14:00 w kościele św. Jana z Kęt będzie odprawiona Msza św. w języku kaszubskim.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Wanda Tomczyk – lat 82, zam. ul. Torowa

śp. Janusz Fijałkowski – lat 71, zam. ul. Krakowska

śp. Tadeusz Jonatowski – lat 87, zam. ul. Poprzeczna (tata ks. Waldemara – misjonarza z Sudanu)  –  pogrzeb w czwartek g. 12

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…