II Niedziela Wielkiego Postu

II Niedziela Wielkiego Postu

 

  1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu. O godz. 17:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. O godz. 19:00 katechezy zwiastowania w dolnym kościele.
  2. W poniedziałek (9 marca) – o godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ.

We wtorek (10 marca) – o godz. 17:30 różaniec z zmarłych parafian i członków Żywego Różańca.

W środę (11 marca) – o godz. 17:30 stała nowenna do Wspomożycielki. O godz. 18:45 katechezy zwiastowania w dolnym kościele.

W piątek (13 marca) po wieczornej Mszy św. nabożeństwo fatimskie.

  1. W sobotę (14 marca) odbędzie się w naszej parafii rejonowe spotkanie Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników. Początek o godz. 10:00.
  2. Parafia organizuje wyjazd autokarem na beatyfikację Kard. Wyszyńskiego (7 czerwca – niedziela). Koszt 80 zł. Zapisy wraz z wpłatą należności u ks. Henryka Kaszyckiego lub na furcie Domu Zakonnego.

Każdy kto indywidualnie chciałby udać się do Warszawy i wziąć udział w uroczystościach beatyfikacyjnych Sługi Bożego Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego w niedzielę, proszony jest o zgłoszenie zapotrzebowania na kartę wstępu w biurze parafialnym lub na furcie Domu Zakonnego. Zgłoszenia będziemy przyjmować do dnia 15 marca br.

  1. Jak co roku tworzy się „chór paschalny” na bazie naszego chóru, ale zapraszamy także wszystkich chętnych, którzy by chcieli wzmocnić śpiew w okresie wielkich wydarzeń paschalnych. Próby odbywają się we wtorki o godz. 18:00 w naszym Oratorium.
  2. Akcja Katolicka działająca przy naszej parafii zaprasza do włączenia się w akcję pod tytułem „Parafialny Czyn Dobroci”, będącą kontynuacją działań bliskich Prymasowi Tysiąclecia: „w intencji odrodzenia moralnego Narodu, w intencji rodzin, w intencji życia nienarodzonych, w intencji nawrócenia grzeszników, w intencji uzdrowienia z nałogów”. Podejmijmy modlitwę, jałmużnę, post w tych intencjach. W ten sposób pragniemy duchowo przygotować się na zbliżającą się beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego. Obok plakatu przy figurze św. Michała Archanioła jest wyłożona księga, gdzie można wpisywać podjęte intencje.
  3. Od dzisiaj można składać do kosza z przodu kościoła dary dla potrzebujących przede wszystkim opakowaną żywność i środki czystości. Pragniemy rozdać te dary miłosierdzia przed świętami tym, którzy tego najbardziej potrzebują. Bóg zapłać za okazaną życzliwość. Jest także wyłożona puszka na jałmużnę wielkopostną.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Florian Siebert – lat 93, zam. ul. Warszawska

śp. Barbara Szeibe – lat 69, zam. ul. Wrocławska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…