II Niedziela Wielkiego Postu

II Niedziela Wielkiego Postu

 

  1. Dziś II Niedziela W. Postu –  o godz. 17:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie. Taca przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła.
  2. W środę (16 marca) rozpoczyna się Triduum przed uroczystością św. Józefa, które będzie odprawiana codziennie o godz. 17:30, w piątek po Mszy św.
    o godz. 7:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy do tego wielkiego orędownika Kościoła zwłaszcza w sprawach trudnych i wymagających pokojowych rozwiązań.

W sobotę (19 marca)uroczystość św. Józefa – patrona Kościoła. W naszym sanktuarium Msze św. o godz. 6:00; 7:00; 8:00; 10:00 (dk) i 18:00. Na Mszy św. wieczornej modlimy się w intencji tych wszystkich, którzy zostali ochrzczeni
w miesiącu marcu. Po Mszy św. spotkanie modlitewne przed figurą św. Józefa.

Jest to także dzień imienin ks. Józefa Deniziaka, który przez wiele lat pracował w naszej parafii, a teraz przebywa w Domu Zakonnym. Otoczmy solenizanta naszymi modlitwami.

  1. W środę (16 marca) o godz. 17:00 różaniec za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
  2. We wtorek (15 marca) zapraszamy na kolejne parafialne spotkanie synodalne, aby słuchać się nawzajem i dzielić się doświadczeniem Kościoła. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich. Początek o godz. 19:00 w Oratorium.
  3. 18 marca, w najbliższy piątek, o godz. 17.00 w dolnym kościele, rozpocznie się 24-godzinne nabożeństwo rozważania Męki Pana Jezusa. Rozpocznie się ono od Mszy św. Szczegóły na plakatach.
  4. W piątek (25 marca) Wojownicy Maryi zapraszają na Ekstremalną Drogę Krzyżową z Władysławowa na Hel (ok. 37 km). Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 20.15 w kościele we Władysławowie. Dojazd na miejsce we własnym zakresie. Szczegóły na plakatach.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

+ Eugenia Szur, lat 89, zam. ul. Dąbrowskiego,

+ Władysław Filewicz, lat 78, zam. ul. Wileńska.

+ Maria Mazurek – lat 90, zam. ul. Warszawska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…