II Niedziela Zwykła

II Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś II Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie MB Wspomożenia Wiernych i dlatego na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszamy orszak procesyjny.Także w przyszłą niedzielę w polskim Kościele „Dzień solidarności z Chorwacją” ,w ramach którego zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi, które nawiedziło ten kraj w ostatnim czasie.
  2. W poniedziałek (18 stycznia) o godz. 16:30 stała adoracja wynagradzająca NSPJ.

W środę (20 stycznia) o godz. 17:30 stała nowenna do Wspomożycielki.

  1. W piątek (22 stycznia) o godz. 17:30 rozpoczęcie nowenny przed uroczystością św. Jana Bosko – patrona naszego miasta. Nowenna będzie odprawiana codziennie o godz. 17:30, a w soboty o godz. 8:30.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w nabożeństwach kolędowych. W ten sposób podkreślaliśmy naszą jedność w Chrystusie oraz duszpasterzy z wiernymi. Niech udzielone błogosławieństwo sprasza potrzebne łaski na nasze domy, rodziny, ludzi starszych, cierpiących i samotnych a młodzieży i dzieciom da ducha żywej wiary. Dziękujemy za wszelkie uwagi i ofiary złożone na rzecz funkcjonowania parafii. Bóg zapłać.
  3. Od poniedziałku Msze św. w dni powszednie będą sprawowane w dolnym kościele.
  4. Przypominamy, ze nadal obowiązują w kościele przyjęte na stan pandemii przepisy sanitarne przede wszystkim noszenie maseczek i zachowanie dystansu. Dziękujemy za przestrzeganie tych norm dla dobra nas wszystkich.
  5. Komunia Małżeństwa zaprasza w piątek (22 stycznia) o godz. 19:00 na kolejne spotkanie i dialogi on-line pod tytułem: “Jak wracać do porozumienia i jedności w małżeństwie?”. Zapisy przez stronę www.komuniamalzenstw.pl

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Jolanta Suwalska – lat 64, zam. ul. Poznańska

śp. Irena Dulas – lat 89, zam. ul. Wileńska

śp. Jolanta Schiller – lat 70, zam. ul. Ks. Gierosa

śp. Zbysław Gierszewski – lat 85, zam. ul. Hallera

śp. Lech Stawicki – lat 73, zam. ul. Wybickiego

śp. Bernard Siuda – lat 76, zam. ul. Radomska

śp. Bartosz Gluba – lat 35, zam. ul. Krakowska (zmarł w Irlandii)

śp. Urszula Lewańczyk – lat 83, zam. ul. Ks. Gierosa

śp. Wacław Rosinke – lat 83, zam. ul. Ks. Gierosa

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…