III Niedziela Adwentu

III Niedziela Adwentu

 

  1. Dziś III Niedziela Adwentu. Rozpoczynają się nasze rekolekcje adwentowe, które głosi ks. proboszcz Mariusz Słomiński – salezjanin z Gdańska Oruni. Prosimy o dary Ducha Świętego dla ks. Rekolekcjonisty. Ofiary składane od poniedziałku do środy są przeznaczone jako wynagrodzenie dla Rekolekcjonisty za trud głoszenia Słowa Bożego. We wtorek (17 grudnia) pomóżmy chorym uczestniczyć w rekolekcjach na godz. 9:00 – będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych.

Zapraszamy wszystkich do skorzystania z tego czasu łaski, aby dobrze przygotować się na Święta Bożego Narodzenia. Rozkład rekolekcji w „Auxilium”, na plakatach i stronach internetowych.

O godz. 14:00 Msza św. w języku kaszubskim w dolnym kościele.

Także dzisiaj młodzież oazowa rozprowadza świąteczne pierniki a dochód przeznacza na rekolekcje wakacyjne, a animatorzy oratorium i ministranci ozdoby świąteczne.

  1. W poniedziałek (16 grudnia) o godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ. O godz. 17:00 różaniec za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.O godz. 17:30 rozpoczynamy nowennę do Bożego Narodzenia, która będzie odprawiana codziennie, w soboty o godz. 8:00.
  2. W piątek (20 grudnia) kancelaria czynna tylko do południa.
  3. W przyszłą niedzielę (22 grudnia) o godz. 12:00 Msza św. i spotkanie opłatkowe dla grupy „Wiara i Światło”.
  4. Także w niedzielę (22 grudnia) w naszym Oratorium odbędzie się Wigilia dla bezdomnych organizowana przez Wioskę Dobra. Gdyby ktoś chciał się włączyć finansowo lub w jakikolwiek inny sposób zapraszamy do kontaktu w kancelarii lub na furcie Domu Zakonnego.
  5. Inne ogłoszenie: Od środy (18 grudnia) na boisku przy parkingu będzie można nabyć, jak co roku, choinki na święta.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności:

śp. koadiutor (brat zakonny-salezjanin) Piotr Sadowski – lat 89, pracował w Rumi od 1960 r.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…