III Niedziela Adwentu

III Niedziela Adwentu

 

  1. Dziś III Niedziela Adwentu – rozpoczynamy nasze adwentowe rekolekcje. Głosi je ks. Jarosław Hybza – marian z Lichenia. Życzymy mu darów Ducha Świętego w przekazie Bożego Słowa.

Taca zbierana od poniedziałku do środy jest przeznaczona jako wynagrodzenie dla księdza rekolekcjonisty za trud głoszenia Bożych prawd.

Rozkład rekolekcji jest umieszczony na plakatach, w Auxilium i na stronach internetowych. We wtorek (14 grudnia) na godz. 9:00 zapraszamy chorych – będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. W środę (15 grudnia) na Mszy św. wieczornej uroczyste wprowadzenie relikwii bł. kardynała Stefan Wyszyńskiego do naszego sanktuarium.

  1. W poniedziałek (13 grudnia)wspomnienie św. Łucji – kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Pamiętajmy w modlitwie o tych, co zginęli i doznali krzywd. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie.

W czwartek (16 grudnia) o godz. 17:00 różaniec za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. O godz. 17:30 rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Bożego Narodzenia. Będzie ona odprawiana codziennie o godz. 17:30, a w sobotę i wigilię o godz. 8:30.

  1. W przyszłą niedzielę (19 grudnia) odbędzie się adwentowe skupienie dla młodzieży bierzmowanej. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18:00 a po niej adwentowy wieczór uwielbienia animowany przez grupę ”Młodzi Dorośli”.
  2. Jeszcze do środy (15 grudnia) można zgłaszać chęć przyjęcia księdza z wizytą duszpasterską (kolędą) – w formie kartek wrzucanych do skrzynki lub przez Internet. Nadal także można po Mszach św. nabywać opłatki, kartki świąteczne a od przyszłej niedzieli stroiki.
  3. Od soboty (18 grudnia) na boisku przy parkingu będzie można nabyć, jak co roku, choinki na święta.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Zofia Stobińska – lat 86, zam. ul. Ks. Gierosa

śp. Bolesław Baranowski – lat 82, zam. ul. Abrahama

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…