III Niedziela Adwentu

III Niedziela Adwentu

 

  1. Dziś III Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nasze rekolekcje adwentowe, które głosi ks. Jerzy Gliński – salezjanin z Rostowa nad Donem (Rosja). Życzymy mu darów Ducha Świętego w przekazie Słowa Bożego. Program rekolekcji jest umieszczony na tablicach, w „Auxilium” i na stronach internetowych. Wykorzystajmy ten czas łaski, aby godnie przywitać Chrystusa w tajemnicy Bożego Narodzenia. Ofiary składane od poniedziałku do środy są przeznaczone jako wynagrodzenie dla rekolekcjonisty za trud głoszenia Bożego orędzia.
  2. Także dzisiaj o godz. 16:00 w Oratorium katecheza o Bogu przy kawie i pączku pt. Pamiętaj, abyś dzień święty święcił. O godz. 14:00 w dolnym kościele Msza św. w języku kaszubskim.     Przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz ratowania kościoła św. Mikołaja w Gdańsku.            Harcerze rozprowadzają świece i świąteczne wypieki.
  3. W poniedziałek (17 grudnia) o godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ.
  4. We wtorek (18 grudnia) o godz. 17:00 porady prawne; o godz. 19:00 dyżur psychologa.
  5. Już dziś zapowiadamy, że przyszłoroczny Orszak Trzech Króli (6 stycznia 2019 r.) rozpocznie się Mszą św. o godz. 11:00 w naszym kościele i z naszego sanktuarium wyruszy pochód do pomnika Jana Pawła II.
  6. Jest nam miło poinformować parafian, że nasz kościelny koadiutor-salezjanin pan Władysław Rogowski został nadzwyczajnym szafarzem Eucharystii w Archidiecezji Gdańskiej. Ma on przywilej udzielania Komunii św. podczas nabożeństw, jak również roznoszenia jej do chorych. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa na tej drodze posługi w Kościele.
  7. W piątek (21 grudnia) od godz. 15:00 będą wydawane paczki dla najbardziej potrzebujących w naszym punkcie charytatywnym.
  8. Inne ogłoszenie: Od wtorku (18 grudnia) na boisku przy parkingu będzie można nabyć, jak co roku, choinki na święta.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności:

śp. Stanisław Brzoskowski – lat 79, zam. ul. Ks. Gierosa

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…