III Niedziela W. Postu

III Niedziela W. Postu

 

  1. Dziś III Niedziela W. Postu (wspomnienie MB Wspomożenia Wiernych). O godz. 17:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. O godz. 21:00 Apel Maryjny, który poprowadzi chór „Lira”. W przyszłą niedzielę (31 marca) będą zbierane ofiary do puszek na rzecz pokrycia kosztów zainstalowania nowego krzyża misyjnego.
  2. W poniedziałek (25 marca) – uroczystość Zwiastowania PańskiegoDzień Świętości Życia. Msze św. o godz. 6:00; 7:00; 8:00; 10:00 i 18:00. Na Mszy św. wieczornej będzie możliwość złożenia przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje można pobrać już dzisiaj z tyłu kościoła i wypełnione złożyć przed Mszą św. Wesprzyjmy tę inicjatywę w obronie bezbronnych dzieci. O godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ w kaplicy adoracji.
  3. We wtorek (26 marca) będziemy w naszej parafii przeżywać udzielenie sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Odbędzie się to na Mszy św. o godz. 18:00 a bierzmowania udzieli ks. bp Zbigniew Zieliński. Otoczmy wszystkich, którzy przyjmą ten sakrament naszymi modlitwami, aby dobrze wykorzystali w swoim życiu dary Ducha Świętego. Spowiedź dla bierzmowanych i świadków w poniedziałek (25 marca) od godz. 16:30 w górnym kościele.
  4. W tym tygodniu w dniach od 27-29 marca odbywają się rekolekcje wielkopostne dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum.
  5. Po raz kolejny w naszej parafii odbędzie się czuwanie pod nazwą „24 godziny dla Pana”. głównym organizatorem jest grupa modlitewna Odnowy w Duchu Świętym. Rozpoczęcie Mszą św. w piątek (29 marca) o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkich do wspólnego, wielkopostnego czuwania.
  6. W przyszłą niedzielę (31 marca) o godz. 15:00 w dolnym kościele zostanie przedstawione Misterium Męki Pańskiej. Zapraszamy do wspólnego przeżywania wydarzeń związanych z tajemnicami naszej wiary. Także w przyszłą niedzielę kolejne „Męskie spotkanie w Rumi”. Początek to Msza św. o godz. 18:00, potem konferencja, różaniec i sport. Temat: mężczyzna i spowiedź. Zapraszamy.
  7. Już od dzisiaj uczniowie klas VII i VIII mogą zgłaszać się po deklaracje kandydatów przygotowujących się do bierzmowania. Deklaracje będą przyjmowane do końca kwietnia, aby po tym terminie rozpocząć właściwą formację. Każdy kto chce być bierzmowany, musi przejść taką formację.

8         Komunia Małżeństw zaprasza w piątek (29 marca) na małżeńskie dialogi we dwoje pt. „Ciało-miejsce przepływu łaski Boga w małżeństwie”. Początek o godz. 19:00 w salce przy kancelarii.

Także w piątek (29 marca) „Dzień Otwarty” w SP nr 4 od godz. 17:00-19:00.

  1. Zapraszamy na parafialne wyjście do kina (3 kwietnia- środa) na film pt. “Największy dar”; film, który będzie uczył przebaczania. Informacje na plakatach i stronach internetowych. 🙂
  2. Z racji 74 rocznicy zakończenia działań wojennych na terenie Rumi w środę (27 marca) o godz. 8:00 Msza św. w int Ojczyzny w kościele Podwyższenia Krzyża Św. Po Mszy św. złożenie kwiatów na mogiłach żołnierzy.
  3. Przypominamy, że z soboty (30 marca) na niedzielę (31 marca) jest zmiana czasu.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Stefania Serkowska – lat 87, zam. ul. Dąbrowskiego

śp. Piotr Olewniczak – lat 46, zam. ul. Wąska

śp. Michał Pilarczyk – lat 33, zam. ul Abrahama

śp. Roman Obst – lat 78, zam. ul. Abrahama                        

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…