III Niedziela Wielkanocy

III Niedziela Wielkanocy

 

  1. Dziś III Niedziela Wielkanocy – rozpoczyna się miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Wraz z nią będziemy rozważać tajemnice życia Jezusa i przedstawiać Mu nasze prośby oraz polecać niekiedy zawikłane sprawy naszego codziennego życia. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30; w soboty o godz. 8:30; dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 przed kapliczką z figurą Matki Bożej. O godz. 20:45 nabożeństwo majowe i Apel Maryjny prowadzony przez poszczególne grupy działające przy parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym pięknym, maryjnym miesiącu.
  2. We wtorek (3 maja)uroczystość NMP Królowej Polski – głównej patronki naszej ojczyzny. Msze św. według rozkładu niedzielnego. O godz. 9:30 Msza św. w intencji Ojczyzny z racji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja z pocztami sztandarowymi. Po tej Mszy św. poczty sztandarowe udadzą się w przemarszu pod pomnik Józefa Wybickiego i Hieronima Derdowskiego.
  3. W czwartek (5 maja)święto św. Dominika Sawio – patrona młodzieży i ministrantów. Jest to zarazem I Czwartek miesiąca. O godz. 17:30 nabożeństwo majowe, o godz. 18:00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po Mszy św. różaniec za powołanych.

Od godz. 22:00 – 24:00 – czuwanie animowane przez grupę „Wojowników Maryi”.

W piątek (6 maja) –  I Piątek miesiąca. O godz. 8:30 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Od godz. 8:00 odwiedziny chorych z sakramentami św. Od godz. 16:00 spowiedź; o godz. 16:30 Msza św. dla dzieci połączona z nabożeństwem majowym; O godz. 19:00 Msza św. i spowiedź dla młodzieży.

W sobotę (7 maja) –  I Sobota miesiąca. O godz. 8:30 nabożeństwo majowe powiązane z nabożeństwem maryjnym pierwszo-sobotnim. Także o godz. 8:30 wyruszy „Męski Różaniec” ulicami naszego miasta. Tego dnia kancelaria będzie nieczynna.

  1. Msza św. zbiorowa za zmarłych w tym miesiącu zostaje przeniesiona na wtorek (10 maja) z racji uroczystości NMP Królowej Polski.
  2. Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego organizuje pielgrzymkę rowerową na Jasną Górę w dniach od 1-9 lipca br. Spotkanie organizacyjne 8 maja (niedziela) o godz. 17:00 w salce ministranckiej. Informacje szczegółowe na plakacie.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Henryk Byczkowski – lat 65, zam. ul. Ks. Gierosa

śp. Zbigniew Król – lat 59, zam. ul. Sienkiewicza

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…