III Niedziela Wielkiego Postu

III Niedziela Wielkiego Postu

 

  1. Dziś III Niedziela Wielkiego Postu. O godz. 17:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na ogrzewanie, natomiast przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz misji i misjonarzy.

W dniu dzisiejszym po Mszach Św. wolontariusze Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni będą rozdawać ulotki z prośbą o przekazanie 1% podatku. Hospicjum dziękuje za dotychczasową pomoc i prosi o dalsze wsparcie nieuleczalnie chorych dzieci i dorosłych.

  1. W poniedziałek (8 marca) o godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ.

We wtorek (9 marca) o godz. 17:30 różaniec za zmarłych parafian i członków Żywego Różańca.

W środę (10 marca) o godz. 17:30 rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Józefa, który patronuje rokowi duszpasterskiemu w naszej ojczyźnie. Nowenna będzie odprawiana codziennie o godz. 17:30; w piątek po Mszy św. o godz. 7:00; w sobotę o godz. 8:30 a w niedzielę (14 marca) po Mszy św. o godz. 11:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy do tego wielkiego patrona Kościoła i naszych rodzin. Jan Paweł II napisał : Dziś mamy nieustanne powody do tego, aby św. Józefowi polecać każdego człowieka.

  1. Jak co roku zapraszamy na czuwanie modlitewne „24 godziny dla Pana”, które rozpocznie się w piątek (12 marca) Mszą św. o godz. 18:00, potem wystawienie Najśw. Sakramentu i czuwanie do godz. 6:00 w sobotę (13 marca). Po Mszy św. o godz. 8:00 i nowennie do św. Józefa, dalsza część czuwania aż do Mszy św. o godz. 18:00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy i czuwania w różnych intencjach.
  2. „Wspólnota Vera Virtu zaprasza do udziału w II Kaszubskiej Nocnej Drodze Krzyżowej z 12 na 13 marca br. Hasłem tegorocznej Drogi Krzyżowej jest „W Krzyżu źródło mocy i świętości ojcostwa”. Zapisy od 8 marca na stronie www.veravirtu.pl.
  3. Od piątku (12 marca) Msze św. będą się odbywać w górnym kościele.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności:

śp. Franciszek Groenke – lat 84, zam. ul. Derdowskiego

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…