III Niedziela Wielkiego Postu

III Niedziela Wielkiego Postu

 

  1. Dziś III Niedziela W. Postu –  o godz. 17:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. O godz. 19:00 nabożeństwo uwielbienia animowane przez grupę „Młodzi Dorośli”.
  2. W czwartek (24 marca)wspomnienie MB Wspomożenia Wiernych. O godz. 17:30 Hołd Wspomożycielce; o godz. 21:00 Apel Maryjny, który poprowadzi Żywy Różaniec.

W piątek (25 marca) – uroczystość Zwiastowania NMP – Dzień Świętości Życia i Adopcji  Dziecka Poczętego także dzień modlitwy o pokój. Msze św. o godz. 6:00; 7:00; 8:00; 10:00 (dk) i 18:00. Tego dnia nie obowiązuje post.

O godz. 17:00 w jedności z Następcą Świętego Piotra, wzniesiemy modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

Na wieczornej Mszy św. zostaną złożone przyrzeczenia duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje będzie można wypełnić przed Mszą św.

Po wieczornej Mszy św. rozpocznie się w naszym sanktuarium całodobowe czuwanie „24 Godziny dla Pana” animowane przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. Zakończenie czuwania Mszą św. w sobotę o godz. 18:00. Zapraszamy do włączenia się w to dzieło modlitwy różne wspólnoty i poszczególnych parafian, aby ogarnąć modlitwą problemy dnia dzisiejszego w rodzinach, parafii i ojczyźnie a zwłaszcza pokój na Ukrainie.

  1. Także w piątek (25 marca) Wojownicy Maryi zapraszają na Ekstremalną Drogę Krzyżową z Władysławowa na Hel (ok. 37 km). Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 20.15 w kościele we Władysławowie. Dojazd na miejsce we własnym zakresie. Szczegóły na plakatach.
  2. W środę (23 marca) przypada 18 rocz. śmierci ks. Henryka Brunki – salezjanina, który jest pochowany w naszej kwaterze na cmentarzu komunalnym. Za zmarłego kapłana zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00.

W piątek (25 marca) przypada 3 rocz. śmierci ks. Romana Raka – długoletniego duszpasterza naszej parafii. Za zmarłego kapłana zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00. Pamiętajmy o zmarłych kapłanach w naszych modlitwach.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Zenon Klorek – lat 77, zam. ul. Gdańska (działał w różnych grupach, zasłużony dla naszej parafii)

śp. Anna Waliszewska – 88, zam. ul. Dąbrowskiego

śp. Hubert Kotłowski – lat 94, zam. ul. Dąbrowskiego

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…