III Niedziela Zwykła

III Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś III Niedziela Zwykła – Niedziela Słowa Bożego. Dzisiaj już rozpoczynamy uroczystości ku czci św. Jana Bosko, a okolicznościowe kazania głosi ks. prof. Henryk Skorowski – salezjanin z UKSW w Warszawie. O godz. 17:30 nowenna do św. Jana Bosko. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo uwielbienia.

Także dzisiaj nasza orkiestra parafialna obchodzi jubileusz 60-lecia powstania. Okolicznościowy koncert w naszym kościele o godz. 15:00. Serdecznie zapraszamy parafian a zarazem życzymy orkiestrze dalszych sukcesów, nowych adeptów muzyki i potrzebnych łask Bożych na co dzień za wstawiennictwem naszej rumskiej Wspomożycielki.

Również dzisiaj rozpoczyna się cykl katechez pt. „Bóg Cię kocha” prowadzone przez wspólnoty neokatechumenalne. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną pogłębić swoje życie wiary. Początek o godz. 19:00 w dolnym kościele; następne katechezy w środy o 18:45 i w niedziele o godz. 19:00.

  1. W poniedziałek (27 stycznia) o godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ.

W środę (29 stycznia) o godz. 17:30 stała nowenna do Wspomożycielki.

  1. W piątek (31 stycznia)uroczystość św. Jana Bosko – patrona naszego miasta. Msze św. z kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00 i 18:00 z orszakiem procesyjnym. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania i modlitwy za nasze miasto za przyczyną wielkiego wychowawcy młodzieży – ks. Bosko. Tego dnia z racji uroczystości na terenie miasta Rumi nie obowiązuje post.

W sobotę (1 lutego) – I Sobota miesiąca. O godz. 8:00 nabożeństwo maryjne pierwszo-sobotnie. Po Mszy św. o godz. 7:30 kolejny „Męski Różaniec” ulicami naszego miasta. Zapraszamy. Tego dnia salezjanie na całym świecie odprawiają Msze św. za zmarłych współbraci salezjanów.

  1. Jak już zapowiadaliśmy w piątek (31 stycznia) przybędzie do nas pielgrzymująca po Europie monstrancja „Królowej Pokoju” z Medjugorie. Monstrancja, która będzie w przyszłości w Kaplicy Wieczystej Adoracji – Światowego Centrum Modlitwy o Pokój. W sobotę ( 1 lutego) przez cały dzień od godz. 9:00 – 17:30 będziemy adorować Chrystusa prosząc o pokój. Poszczególne grupy działające w naszej parafii mają swoje dyżury (rozkład na plakatach), ale zapraszamy wszystkich parafian do włączenia się w nurt modlitewny, aby Bóg Pokoju zagościł w naszej parafii, rodzinach i Ojczyźnie.
  2. W przyszłą niedzielę (2 lutego)Ofiarowanie Pańskie – (MB Gromnicznej). Na każdej Mszy św. poświecenie świec. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego – pamiętajmy w swoich modlitwach o wszystkich, którzy przez profesję zakonną pragną doskonalej naśladować Chrystusa.
  3. Nasze Oratorium organizuje wyjazd na Festiwal Młodych do Medjugorie w terminie 30 lipca – 7 sierpnia 2020 r. Zapisy u ks. Piotra, szczegóły na plakatach. Ilość miejsc ograniczona.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Adam Swarra – lat 51, zam. ul. Torowa

śp. Ryszard Gdaniec – lat 66, zam. ul. Przemysłowa

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…