IV Niedziela Adwentu

IV Niedziela Adwentu

 

  1. Dziś IV Niedziela Adwentu. O godz. 17:30 nowenna do Bożego Narodzenia. W Oratorium o godz. 15:00 wigilia dla bezdomnych organizowana przez Wioskę Dobra. Są jeszcze opłatki i świece wigilijnego dzieła „Pomocy Dzieciom” oraz ozdoby świąteczne rozprowadzane przez ministrantów. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo uwielbieniowe (przeniesione z racji kolędy).

Po roratach (23 i 24 grudnia) harcerki z ZHR będą rozprowadzać słodkości na święta kwestując w ten sposób na rzecz obozów zimowych.

  1. We wtorek (24 grudnia)WIGILIA – czas pojednania i pokoju. Niech łamanie się opłatkiem będzie czasem wspólnoty rodzinnej i zażegnaniem sporów, aby Jezus narodził się w naszych sercach. Jest to także miesięczne wspomnienie MB Wspomożenia Wiernych. Msze św. ranne o godz. 6:00 (ostatnie roraty); 7:00 i 8:00. Po Mszy św. o godz. 8:00 zakończenie nowenny do Bożego Narodzenia. Nie ma Mszy św. o godz. 18:00.

Msze św. pasterskie tzw. Pasterki o godz. 22:00 i 24:00.

  1. W środę (25 grudnia)Boże Narodzenie. Msze św. według rozkładu niedzielnego; nie ma tylko Mszy św. o godz. 6:30. Na Mszy św. o godz. 11:00 chrzty. Nie ma wystawienia w kaplicy adoracji.

W czwartek (26 grudnia)święto św. Szczepana – II dzień Świąt. Msze św. według rozkładu niedzielnego. Taca na uczelnie katolickie.

  1. Zapraszamy na półkolonie zimowe organizowane w naszym Oratorium w pierwszym tygodniu ferii. Zapisy w przyszłą niedzielę (29 grudnia) po Mszy o godz. 12:30 w Oratorium.
  2. W sobotę (28 grudnia) rozpoczyna się wizyta duszpasterska tzw. kolęda. Jest to spotkanie parafian z duszpasterzem, aby porozmawiać o sprawach wiary, życiu religijnym i parafialnym. Prosimy o wcześniejsze przygotowanie się na wizytę kapłana; dzieci i młodzież niech okażą zeszyty lub indeksy; prosimy także, aby zwierzęta domowe nie przeszkadzały w kolędzie. Kolęda rozpoczyna się w dni robocze o godz. 16:00; natomiast w soboty i niedziele o godz. 15:00.

W okresie kolędowym (od 28 grudnia 2018 do 18 stycznia 2020) kancelaria będzie czynna tylko w godzinach przedpołudniowych.

  1. Rozkład kolędy:

28 grudnia (sobota) – ul. Chrobrego, Roszczynialskiego, Sienkiewicza, Stolarska, Żeromskiego, Żwirki i Wigury, Grunwaldzka, Hodowlana, Piaskowa, Przemysłowa.

29 grudnia (niedziela) – ul. Dąbrowskiego 1 i 3; Krótka, Krzywa, Matejki, Poprzeczna, Równa, Starowiejska, Ślusarska, Wąska.

30 grudnia (poniedziałek) – ul. Dąbrowskiego 5, 7, 8, 9, 10, 12, 14, 16, 18 i wolnostojące, Objazdowa.

2 stycznia 2020(czwartek) – ul. Derdowskiego, Hallera, Maczka, Mickiewicza, Pułaskiego, Rodziewiczówny, Torowa (wolnostojące), Wejhera, Wybickiego.

3 stycznia (piątek) – ul. Abrahama wolnostojące, Kochanowskiego, Torowa 1 i 3

4 stycznia (sobota) – ul. Abrahama 7, Morska, Paderewskiego, Marynarska, Świętojańska, Pucka (wolnostojące)

5 stycznia (niedziela) – ul. Piłsudskiego cała, Pucka 2 i 6, Helska, Sopocka, Gdyńska 50, 54.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności:

śp. Czesław Dominik – lat 88, zam. ul. Torowa

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…