IV Niedziela Adwentu

IV Niedziela Adwentu

 

  1. Dziś IV Niedziela Adwentu – o godz. 17:30 nowenna do Bożego Narodzenia. O godz. 12:00 Msza św. dla grupy „Wiara i Światło” w dolnym kościele.  Od Mszy św. wieczornej rozpoczyna się skupienie adwentowe dla bierzmowanych, a po Mszy św.  czuwanie animowane przez wspólnotę „Młodzi Dorośli”. Nadal można nabywać opłatki, świece, kartki świąteczne i stroiki. Dzisiaj także po Mszy św. wieczornej z racji 19-tego dnia miesiąca modlitwa przy figurze św. Józefa od ul. Świętojańskiej.
  2. W piątek (24 grudnia)WIGILIA – czas pojednania i pokoju. Niech łamanie się opłatkiem będzie czasem wspólnoty rodzinnej i zażegnaniem sporów, aby Jezus narodził się w naszych sercach. Jest to także miesięczne wspomnienie MB Wspomożenia Wiernych. Msze św. ranne o godz. 6:00 (ostatnie roraty); 7:00 i 8:00. Po Mszy św. o godz. 8:00 zakończenie nowenny do Bożego Narodzenia. Nie ma Mszy św. o godz. 18:00.

Msze św. pasterskie tzw. Pasterki o  godz. 16:00 – dla dzieci ; a o godz. 22:00 i 24:00dla wszystkich.

  1. W sobotę (25 grudnia)Boże Narodzenie. Msze św. według rozkładu niedzielnego; nie ma tylko Mszy św. o godz. 6:30. Po Mszy św. o godz. 12:30 chrzty. Nie ma wystawienia w kaplicy adoracji.

W niedzielę (26 grudnia)święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – II dzień Świąt. Msze św. według rozkładu niedzielnego.

  1. Organizowana jest mobilna wigilia dla samotnych w Rumi. Szczegóły na plakatach w gablotkach.
  2. We wtorek (28 grudnia) rozpocznie się wizyta duszpasterska tzw. kolęda w naszej parafii. Kapłani odwiedzą tylko te rodziny i osoby, które wyraźnie zaprosiły duszpasterzy. Prosimy, aby w trakcie odbywania kolędy nie zapraszać księdza, bo akurat będzie przechodził. Starajmy się zachować obowiązujące przepisy sanitarne. Ministranci będą jedynie informować, że ksiądz odwiedzi dane mieszkanie i pozostaną na zewnątrz. Rozkład kolędy będzie czytany w trakcie ogłoszeń i umieszczony na stronach internetowych. Kto nie zdążył się zgłosić, może to uczynić po 1 stycznia 2022 roku w ramach tzw. kolędy uzupełniającej. W dniach odbywania kolędy dla tych, którzy nie zdecydowali się zaprosić kapłana będzie codziennie nabożeństwo kolędowe o godz. 19:00, a w soboty o godz. 16:00.

Rozkład kolędy       (rozpoczęcie w dni powszednie od godz. 16:00; w soboty od godz. 15:00)

28 grudnia (wtorek) – ul: Chrobrego, Matejki, Krótka, Starowiejska, Stolarska, Ślusarska, Żeromskiego, Żwirki i Wigury, Poprzeczna, Równa, Wąska, Roszczynialskiego, Sienkiewicza.

29 grudnia (środa) – ul: Dąbrowskiego (cała), Grunwaldzka, Hodowlana, Piaskowa, Przemysłowa, Pułaskiego, Derdowskiego, Wejhera, Hallera, Maczka, Rodziewiczówny, Mickiewicza.

30 grudnia (czwartek) – ul: Torowa 1, 3 i wolnostojące; Abrahama 7 i wolnostojące, Morska, Marynarska, Świętojańska, Paderewskiego, Kochanowskiego, Łódzka, Lubelska.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Irmgarda Marchlewska – lat 79, zam. ul. Dąbrowskiego

śp. Jan Zenek – lat 96, zam. w Gdyni

śp. Bronisława Grunwald – lat 84, zam. ul. Ks. Gierosa

śp. Danuta Schark – lat 76, zam. ul. Ks. Gierosa

śp. Stefan Wilc – lat 83, za. w Gdyni

śp. Jolanta Salwa – lat 63, zam. w Niemczech

śp. Henryk Wiśniewski – lat 88, zam. ul. Grunwaldzka                 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…