IV Niedziela Adwentu

IV Niedziela Adwentu

 

  1. Dziś IV Niedziela Adwentu. Opłatki wigilijne są do nabycia w zakrystii.
  2. W poniedziałek (24 grudnia)WIGILIA – czas pojednania i pokoju. Niech łamanie się opłatkiem będzie czasem wspólnoty rodzinnej i zażegnaniem sporów, aby Jezus narodził się w naszych sercach. Jest to także miesięczne wspomnienie MB Wspomożenia Wiernych. Msze św. ranne o godz. 6:00 (ostatnie roraty); 7:00 i 8:00. Po Mszy św. o godz. 8:00 zakończenie nowenny do Bożego Narodzenia. Nie ma Mszy św. o godz. 18:00. Tego dnia kancelaria czynna tylko do południa.

Msze św. pasterskie tzw. Pasterki o godz. 22:00 i 24:00.

  1. We wtorek (25 grudnia)Boże Narodzenie. Msze św. według rozkładu niedzielnego; nie ma tylko Mszy św. o godz. 6:30. Na Mszy św. o godz. 11:00 chrzty. Nie ma wystawienia w kaplicy adoracji.

W środę (26 grudnia)święto św. Szczepana – II dzień Świąt. Msze św. według rozkładu niedzielnego. Taca na uczelnie katolickie.

  1. Dziękujemy wszystkim, którzy odświętnie udekorowali nasze sanktuarium, w sposób szczególny dziękujemy Ministrantom Honorowym za żłóbek.
  2. Zapraszamy mężczyzn w wieku od 18-50 lat na wyjazd do Ostrołęki na spotkanie „Wojowników Maryi” – wspólnoty męskiej, którą animuje ks. Dominik Chmielewski – salezjanin. Wyjazd 5.01.2019 r. Szczegóły na plakatach i u ks. Piotra.
  3. W piątek (28 grudnia) rozpoczyna się wizyta duszpasterska tzw. kolęda. Jest to spotkanie parafian z duszpasterzem, aby porozmawiać o sprawach wiary, życiu religijnym i parafialnym. Prosimy o wcześniejsze przygotowanie się na wizytę kapłana; dzieci i młodzież niech okażą zeszyty lub indeksy; prosimy także, aby zwierzęta domowe nie przeszkadzały w kolędzie. Kolęda rozpoczyna się w dni robocze o godz. 16:00; natomiast w soboty i niedziele o godz. 15:00.

W okresie kolędowym (od 28 grudnia 2018 do 19 stycznia 2019) kancelaria będzie czynna tylko w godzinach przedpołudniowych.

  1. Rozkład kolędy:

28 grudnia (piątek) – ul. Chrobrego, Roszczynialskiego, Sienkiewicza, Stolarska, Żeromskiego, Żwirki i Wigury.

29 grudnia (sobota) – ul. Dąbrowskiego 1, 3; Grunwaldzka, Hodowlana, Krótka, Krzywa, Matejki, Piaskowa, Poprzeczna, Przemysłowa, Równa, Starowiejska, Ślusarska, Wąska.

30 grudnia (niedziela) – ul. Dąbrowskiego 5,7,8,9,10,12,16,18 i wolnostojące; Objazdowa.

2 stycznia 2019 (środa) – ul. Derdowskiego, Hallera, Maczka, Mickiewicza, Pułaskiego, Rodziewiczówny, Torowa – wolnostojące, Wejhera, Wybickiego.

3 stycznia (czwartek)–ul. Abrahama – wolnostojące, Świętojańska, Torowa 1, 3.

4 stycznia (piątek) – ul. Abrahama 7, Kochanowskiego, Morska, Paderewskiego, Marynarska, Pucka 6 i wolnostojące.

5 stycznia (sobota) – ul. Piłsudskiego cała, Pucka 2, Helska, Sopocka, Gdyńska, Poznańska 24,25.

 

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Jan Pukalski – lat 95, zam. w Gdyni

śp. Halina Borońska – lat 67, zam. ul. Abrahama

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…