IV Niedziela W. Postu

IV Niedziela W. Postu

 

  1. Dziś IV Niedziela W. Postu. O godz. 17:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz kosztów zainstalowania nowego krzyża misyjnego.
  2. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które wygłosi o. Janusz Bialucha – marianin z Lichenia. Zachęcajmy się nawzajem do uczestnictwa, aby ten szczególny czas przyniósł zbawienne owoce w naszym życiu i naszych najbliższych.

Także w przyszłą niedzielę (7 kwietnia) przed kościołem wolontariusze z hospicjum będą kwestować do puszek na rzecz dalszej działalności w ramach akcji „Pola Nadziei na Pomorzu”. Wesprzyjmy tę akcję w duchu miłosierdzia dla chorych.

  1. W poniedziałek (1 kwietnia) o godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ w kaplicy adoracji.

Także w poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla pielgrzymów wyjeżdżających na Święto Miłosierdzia Bożego w Krakowie w salce przy kancelarii.

We wtorek (2 kwietnia) o godz. 17:30 różaniec z wypominkami, o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych. Od godz. 17:00 dyżuruje prawnik w salce przy kancelarii. Od godz. 19:00 dyżur psychologa.

We środę (3 kwietnia) o godz. 17:30 stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych.

  1. W czwartek (4 kwietnia)I Czwartek miesiąca. O godz. 17:30 Godzina Święta o godz. 18:00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zapraszamy zwłaszcza ministrantów i ich rodziców. Po Mszy św. spotkanie w oratorium.

W piątek (5 kwietnia)I Piątek miesiąca. Od godz. 16:00 spowiedź; o godz. 16:30 Msza św. dla dzieci połączona z Drogą Krzyżową, o godz. 19:00 Msza św. dla młodzieży i Droga Krzyżowa. Od godz. 8:00 odwiedziny chorych z sakramentami św.

W sobotę (6 kwietnia)I Sobota miesiąca. O godz. 8:00 nabożeństwo maryjne pierwszo-sobotnie.

  1. Zapraszamy na parafialne wyjście do kina (3 kwietnia- środa) na film pt. “Największy dar”; film, który będzie uczył przebaczania. Informacje na plakatach i stronach internetowych. Zapisy na furcie Domu Zakonnego lub u księdza Piotra.
  2. Jak co roku prosimy o dary dla najuboższych, które nasz punkt charytatywny rozda przed świętami. Prosimy zwłaszcza o opakowaną żywność i środki czystości. Kosz na dary będzie z przodu kościoła. Bóg zapłać.
  3. Inne ogłoszenia: Cech Rzemiosł Różnych w Rumi posiada wolne miejsca dla uczniów szkół branżowych I stopnia, do nauki zawodu w wielu zakładach pracy na terenie Rumi. Informacje szczegółowe na plakatach.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

<strong>W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:   </strong>

<ul>

 

<li><strong>

śp. Ks. Roman Rak – lat 90, 61 lat w kapłaństwie i 75 życia zakonnego; pogrzeb odbył się w sobotę . Ks. Roman został pochowany w grobowcu salezjańskim na cmentarzu komunalnym

śp. Jerzy Machalewski – lat 80, zam. ul. Ks. Gierosa

śp. Mirosław Nawrocki – lat 55, zam. ul. Ks. Gierosa        

śp. Hieronim Rachubiński – lat 85, zam. ul. Torowa

</strong></li>

</ul>

<strong> </strong><strong>Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…</strong>