IV Niedziela Wielkanocy

IV Niedziela Wielkanocy

 

  1. Dziś IV Niedziela Wielkanocy (Niedziela Dobrego Pasterza)  – Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele. O godz. 17:15 Droga Światła; o 17:30 nabożeństwo majowe; o godz. 20:30 różaniec o ustanie epidemii, potem nabożeństwo majowe zakończone Apelem.
  2. Rozpoczął się miesiąc maj poświęcony Matce Bożej, której chcemy polecać wszystkie sprawy naszej Ojczyzny, naszych rodzin i naszej parafii. Nabożeństwa majowe dla wszystkich codziennie o godz. 17:30, w soboty o godz. 8:00. Codziennie także o godz. 20.30 różaniec o ustanie epidemii następnie nabożeństwo majowe połączone z Apelem Maryjnym prowadzonym przez poszczególne wspólnoty działające w naszej parafii.
  3. We wtorek (5 maja) w parafiach salezjańskich wspomnienie św. Dominika Sawio. O godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych.

W środę (6 maja) – święto św. apostołów Filipa i Jakuba.

W czwartek (7 maja)I Czwartek miesiąca. O godz. 18:00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Od godz. 22:00 Godzina Święta i adoracja w górnym kościele do godz. 24:00. Zapraszamy.

W piątek (8 maja)uroczystość św. Stanisława biskupa – głównego patrona Polski. Msze św. z kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00 i 18:00. Z racji uroczystości nie obowiązuje post.

  1. W sobotę (9 maja) przypada 16 rocz. śmierci ks. Władysława Fidurskiego, który pracował w naszej parafii i jest pochowany w grobowcu salezjańskim. Za zmarłego kapłana zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  2. Ze względu na zakaz zgromadzeń, a co za tym idzie, niemożliwość organizacji tradycyjnego nabożeństwa majowego przy naszej grocie Matki Bożej dla dzieci i młodzieży, serdecznie zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 16.30 na naszego Facebooka Oratorium. Codziennie relacja na żywo. Zbierzmy się w rodzinach przy figurkach Maryi czy przy Jej wizerunkach i módlmy się razem.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.