IV Niedziela Wielkanocy

IV Niedziela Wielkanocy

 

  1. Dziś IV Niedziela Wielkanocy – niedziela Dobrego Pasterza. O godz. 17:30 nabożeństwo majowe. Także o godz. 20:45 nabożeństwo majowe i Apel Maryjny. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na dalsze prace przy kościele.
  2. W przyszłą niedzielę (15 maja) o godz. 10:30 I Komunia św. w naszej parafii. Spowiedź św. dla dzieci i rodziców w sobotę (14 maja) w dwóch grupach o godz. 9:00 i 11:00.

W związku z I Komunią św. prosimy osoby, które uczestniczą we Mszy św. o godz. 11:00, o skorzystanie z innych godzin Mszy św.

  1. W poniedziałek (9 maja)uroczystość św. Stanisława – głównego patrona Polski.

We wtorek (10 maja) o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych.

W piątek (13 maja) – wspomnienie NMP z Fatimy. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie. Tego dnia przypada także wspomnienie św. Marii Dominiki Mazzarello – współzałożycielki sióstr Salezjanek. Za jej wstawiennictwem będziemy prosili o nowe powołania do tego zgromadzenia.

  1. W poniedziałek (9 maja) przypada 18 rocz. śmierci ks. Władysława Fidurskiego, który pracował w naszej parafii. Za zmarłego kapłana zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  2. Siostry Salezjanki pracujące na terenie Rumi rozpoczęły celebracje 150 rocznicy powstania Zgromadzenia i 100 – lecia obecności w Polsce. Pierwszym akcentem będzie Msza św. w przyszłą niedzielę (15 maja) w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. o godz. 12:30, na którą siostry zapraszają wszystkich, którzy chcieliby razem z nimi dziękować Bogu za wszystkie otrzymane w tym czasie łaski. W naszej parafii pragniemy także dziękować Bogu za obecność sióstr Salezjanek i uczynimy to w dzień odpustu 24 maja.
  3. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich parafian na nasz „Rodzinny Festyn Parafialny”, który odbędzie się w sobotę (28 maja) na terenie przyparafialnym od godz. 14:00. Informacje szczegółowe na plakatach. Niech będzie to czas rozrywki, zabawy i integracji dla całych rodzin – poczujmy się jedną wspólnotą.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Marianna Hornowska – lat 100, zam. w Gdańsku

śp. Halina Paneczko – lat 88, zam. ul. Mickiewicza

śp. Janusz Urban – lat 68, zam. ul. Objazdowa

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…