IV Niedziela Wielkanocy

IV Niedziela Wielkanocy

 

  1. Dziś IV Niedziela Wielkanocy – Niedziela Dobrego Pasterza. Modlimy się o nowe powołania do służby Bożej. Przed kościołem kwestują wolontariusze hospicjum w ramach akcji „Pola Nadziei”. Wesprzyjmy tę inicjatywę opieki nad chorymi.
  2. W poniedziałek (23 kwietnia)uroczystość św. Wojciecha – patrona Polski i naszej diecezji. Msze św. z kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00 i 18:00. Tego dnia adoracja wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa w kaplicy wieczystej adoracji – o godz. 16:30. Po Mszy św. wieczornej spotkanie członków ADMA.
  3. We wtorek (24 kwietnia)wspomnienie MB Wspomożenia Wiernych. Msze św. z kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00 i 18:00 z orszakiem procesyjnym. O godz. 17:30 Hołd Wspomożycielce, o godz. 21:00 Apel Maryjny poprowadzi Oratorium.
  4. W środę (25 kwietnia) – święto św. Marka Ewangelisty. O godz. 17:30 stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych.                                                                                                                                    W piątek (27 kwietnia) po Mszy św. wieczornej Rada Wychowawczo-Duszpasterska na plebani.
  5. Nasz Chór „Lira” obchodzi w tym roku jubileusz 80-lecia istnienia. Główne uroczystości jubileuszowe rozpoczną się w sobotę (28 kwietnia) o godz. 15:00 uroczystą Mszą św., po której odbędzie się okolicznościowy koncert. Zapraszamy wszystkich sympatyków chóru i parafian na tę uroczystość. Już dzisiaj w kościele jest dostępna wystawa przedstawiająca historię chóru.
  6. Już w piątek (27 kwietnia) w Rumi rozpocznie się kolejne Inspektorialne Święto Świętego Dominika Sawio – jest to spotkanie wszystkich ministrantów naszej inspektorii. Będziemy ich gościli w sobotnie przedpołudnie oraz na Mszy św. o godz. 8:00 w przyszłą niedzielę.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności:

+ Józef Szymczak, l. 92, ul. Poznańska

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…