IV Niedziela Zwykłą

IV Niedziela Zwykłą

 

  1. Dziś IV Niedziela Zwykła w roku liturgicznym – parafialna uroczystość św. Jana Bosko. O godz. 17:30 ostatnia nowenna do Świętego. Przed kościołem do puszek kwestują nasi ministranci, którzy zbierają na remont swojej salki, aby mieć swoje miejsce na zbiórki i spotkania. Wesprzyjmy tę inicjatywę.
  2. W poniedziałek (31 stycznia)uroczystość św. Jana Bosko – patrona miasta Rumi – nasz mały odpust parafialny. Tego dnia Msze św. z kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00 i 18:00 z orszakiem procesyjnym. O godz. 17:30 nabożeństwo do św. Jana Bosko. Uroczystej Mszy św. wieczornej będzie przewodniczył metropolita gdański ks. arcybiskup Tadeusz Wojda. Zapraszamy do wspólnego świętowania i uczczenia tego wielkiego wychowawcy. Po uroczystościach Rodzina Salezjańska zaprasza na „symboliczne ciastko” do oratorium.
  3. Ponieważ we wtorek (1 lutego) salezjanie na całym świecie odprawiają Msze św. za zmarłych współbraci, dlatego Msza św. zbiorowa za zmarłych i różaniec zostają przeniesione na wtorek (8 lutego).

W środę (2 lutego)święto Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej). Msze św. z kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00; 10:00 (dk) i 18:00. Zostaną poświęcone świece. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego – pamiętajmy w swoich modlitwach o tych, którzy poprzez śluby zakonne oddali się na służbę Bogu.

  1. W czwartek (3 lutego)I Czwartek. O godz. O godz. 17:30 Godzina święta, o godz. 18:00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po Mszy św. różaniec za powołanych.

Od godz. 22:00 – 24:00 – czuwanie animowane przez grupę „Wojowników Maryi”.

W piątek (4 lutego) –  I Piątek miesiąca. O godz. 8:30 i 17:30 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Od godz. 8:00 odwiedziny chorych z sakramentami św. Od godz. 16:00 spowiedź; o godz. 16:30 Msza św. dla dzieci; O godz. 19:00 Msza św. i spowiedź dla młodzieży zwłaszcza bierzmowanej, która po Mszy św. ma swoje obowiązkowe spotkanie.

W sobotę (5 lutego) –  I Sobota miesiąca. O godz. 8:30 nabożeństwo maryjne pierwszo-sobotnie. Także o godz. 8:30 wyruszy „Męski Różaniec” ulicami naszego miasta.

  1. W przyszłą niedzielę (6 lutego) na Mszy św. o godz. 12:30 spotkanie dla dzieci I Komunii św. i ich rodziców. Po Mszy św. spotkanie formacyjne. W tym tygodniu nie będzie jeszcze spotkań dzieci I Komunii św.
  2. Stacja Kultura – Biblioteka Rumia zaprasza 4 lutego (piątek) o godz. 18:00na spotkanie poświęcone księdzu Stanisławowi Ormińskiemu, który był utalentowanym muzykiem, działaczem kultury, społecznikiem oraz ambasadorem Rumi i polskiej muzyki na świecie. To spotkanie uświetni chór „Lira” oraz orkiestra działający przy naszej parafii.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Anna Szczepkowska – lat 89, zam. ul. 3 Maja

śp. Brunon Wysocki – lat 88, zam. ul. Dąbrowskiego

śp. Mirosław Kromski – lat 84, zam. ul. Morska

śp. Marcin Wicher – lat 53, zam. ul. Krakowska

śp. Renata Recka-Lawrenz – lat 69, zam. ul. Szczecińska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…