Najświętszej Trójcy

Najświętszej Trójcy

  1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy – w naszej parafii rocznica I Komunii św. na Mszy św. o godz. 12:30. Od godziny 14:00 zapraszamy na dziękczynny Festyn Parafialny z wieloma atrakcjami m.in. loteria, zabawy, coś słodkiego i nie tylko.
  2. W czwartek (31 maja)uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi PańskiejBoże Ciało. W naszej parafii Msze św. o godz. 6:30; 8:00; 10:00 (w górnym i dolnym kościele równocześnie) i o godz. 18:00. Po Mszy św. o godz. 10:00 wyruszy procesja do 4 ołtarzy coroczną trasą. Prosimy o zwrócenie uwagi na zmianę godziny rozpoczęcia procesji! Już dzisiaj dziękujemy tym, którzy podejmą się trudu wykonania ołtarzy, aby nasza procesja miała godny przebieg. Zapraszamy orszak procesyjny oraz dzieci do sypania kwiatków. Mieszkańców na trasie przemarszu prosimy o udekorowanie okien, aby podkreślić naszą cześć dla Chrystusa eucharystycznego. Tego dnia nie ma wystawienia w kaplicy adoracji. Wieczorem o godz. 18:00 rozpoczyna się na Stadionie Miejskim w Rumi ewangelizacyjny „Koncert Uwielbieniowy Bogu-Chwała”. Podobnie jak w ubiegłych latach chcemy radośnie poprzez śpiew i modlitwę oddać Bogu chwałę. Serdecznie zapraszamy do współtworzenia tego wydarzenia poprzez obecność i wspólną modlitwę.
  3.  Przez cały tydzień (1-8 czerwca) po Mszy św. wieczornej procesja eucharystyczna wokół kościoła.
  4. Także w czwartek (31 maja) zakończenie nabożeństw majowych. Tego dnia nabożeństwa o godz. 17:30 oraz o godz. 20:45 zakończone Apelem Maryjnym i ubogacone koncertem pieśni maryjnych.
  5. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w nabożeństwach, przygotowywali Apele Maryjne oraz panom z naszej orkiestry za ranne i wieczorne granie z dachu kapliczki. Bóg zapłać!
  6. W piątek (1 czerwca) – I Piątek miesiąca. Msze św. o godz. 6:00, 7:00, 7:30; 16:30; 18:00; 19:00. Spowiedź na każdej Mszy św. Ks. Arcybiskup udzielił dyspensy w piątek od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na terenie Archidiecezji Gdańskiej.
  7. Także w piątek rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe, które będą odprawiane codziennie o godz. 17:30, a w soboty o godz. 8:00.
  8. W sobotę (2 czerwca) – I Sobota miesiąca. O godz. 8:00 nabożeństwo czerwcowe połączone z nabożeństwem pierwszo-sobotnim.
  9. W przyszłą niedzielę będzie zbierana puszka przed kościołem na rzecz działalności naszego Oratorium.
  10. W dzisiejszą niedzielę można jeszcze zamawiać zdjęcia i filmy z I Komunii św. w Oratorium w godzinach od 10:30 – 15:00.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności:

śp. Stefan Bednarczyk – lat 83, zam. ul. Abrahama

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…