Niedziela Chrztu Pańskiego

Niedziela Chrztu Pańskiego

 

  1. Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego –  kończy się okres Narodzenia Pańskiego. O godz. 17:30 nabożeństwo kończące nowennę w intencji rodzin naszej archidiecezji. O godz. 19:00 kolędowanie z młodzieżą grupy „Młodzi Dorośli” – zapraszamy zwłaszcza młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

W przyszłą niedzielę o godz. 12:00 w dolnym kościele Msza św. dla grupy „Wiara i Światło”.

  1. We wtorek (11 stycznia) o godz. 17:30 różaniec za zmarłych parafian i członków Żywego Różańca.

W czwartek (13 stycznia) po wieczornej Mszy św. nabożeństwo fatimskie.

W piątek (14 stycznia) o godz. 17:30 nabożeństwo do św. Józefa.

  1. W przyszłą niedzielę (16 stycznia) po Mszy św. o godz. 12:30 zostaną odnowione przyrzeczenia chrzcielne tych dzieci I Komunii św., które nie mogły tego uczynić wcześniej. Prosimy o przyniesienie świec.
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej w naszym kościele i informujemy, że od dzisiaj egzemplarz „Gościa Niedzielnego” kosztuje 8 zł.
  3. W niedzielę Chrztu Pańskiego wspominamy swój własny chrzest. Akcja Katolicka rozdając ulotki po Mszach św. zachęca, aby modlić się o wytrwałość w wierności przyrzeczeniom chrztu w akcji pod hasłem: „Jesteś ochrzczony – czy o tym pamiętasz?” W każdym miesiącu w naszym kościele będzie odprawiana Msza św. w intencji tych parafian, którzy przyjęli chrzest w danym miesiącu. Najbliższa Msza św. zostanie odprawiona w środę (19 stycznia) za ochrzczonych w miesiącu styczniu. Módlmy się, aby to przypomnienie chrztu przyniosło dobre owoce w naszym chrześcijańskim życiu.
  4. Przypominamy, że nadal obowiązuje w kościele noszenie maseczek i zachowanie dystansu społecznego dla dobra nas wszystkich. Uszanujmy te wymagania, aby każdy czuł się w kościele komfortowo.
  5. Informacje z Urzędu Miasta w gablotkach przed kościołem.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności:

śp. Katarzyna Prabucka – lat 35, zam. w Anglii

śp. Maria Jaskulska – lat 77, zam. ul. Abrahama

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…