Niedziela Chrztu Pańskiego

Niedziela Chrztu Pańskiego

 

 

  1. Dziś święto Chrztu Pańskiego. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo fatimskie. Taca jest przeznaczona na ogrzewanie. W przyszłą niedzielę (20 stycznia) odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz organizacji uroczystości związanych z ogłoszeniem św. Jana Bosko kościelnym patronem miasta Rumi. Także w przyszłą niedzielę kolejne spotkanie „O Bogu przy kawie i pączku” Tematem będzie przykazanie: „Czcij ojca swego i matkę swoją”. Początek o godz. 16:00 w Oratorium. Zapraszamy.
  2. Już dzisiaj oficjalnie pragniemy poinformować, że Stolica Apostolska wydała dekret ustanawiający św. Jana Bosko patronem miasta Rumi. Uroczyste ogłoszenie decyzji Ojca św. nastąpi podczas Mszy św. w niedzielę 27 stycznia o godz. 11:00. Uroczystościom będzie przewodniczył ks. arcybiskup metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym wydarzeniu tak ważnym dla naszego miasta, ale także dla naszej salezjańskiej parafii. W związku z uroczystościami w niedzielę (27 stycznia) Msza św. o godz. 12:30 zostaje przesunięta na godz. 13:00.
  3. W poniedziałek (14 stycznia) o godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ w kaplicy adoracji.

We wtorek (15 stycznia) od godz. 17:00 dyżur prawnika; o godz. 19:00 dyżur psychologa.

We środę (16 stycznia) o godz. 17:00 różaniec za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, o godz. 17:30 stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych.

  1. W niedzielę (20 stycznia) po Mszy św. o godz. 9:30 spotkanie dla młodzieży z kl. VII i VIII przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  2. W tym tygodniu od piątku do soboty (18-20 stycznia) będzie na parkingu przy boisku stał kontener na makulaturę. Dochód jak zwykle przekażemy na misje.
  3. Rozkład kolędy na najbliższe dni:

13 stycznia (niedziela) – ul. Toruńska, Wrocławska cała, Janowska, Bydgoska, Oliwska, Łużycka, Słupska

14 stycznia (poniedziałek) – ul. Kielecka, Radomska, Wyszeckiego i kolęda uzupełniająca. Kto nie mógł przyjąć księdza po kolędzie, może zgłosić wizytę w kancelarii lub na furcie Domu Zakonnego.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Irena Olejniczak – lat 83, zam. ul. Świętojańska

śp. Jan Kaczmarek – lat 84, zam. ul. Dąbrowskiego

śp. Helena Grablewska – lat 96, zam. ul. Hallera

śp. Ryszard Elwart – lat 68, zam. ul. Objazdowa

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …