Niedziela Miłosierdzia (II Wielkanocy)

Niedziela Miłosierdzia (II Wielkanocy)

 

  1. Dziś Niedziela Miłosierdzia, która rozpoczyna 77 Tydzień Miłosierdzia. O godz. 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia, a po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wieczór uwielbienia i modlitwy. Przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz Caritas.
  2. W przyszłą niedzielę (18 kwietnia) powitamy w naszej parafii na Mszy św. o godz. 9:30 pielgrzymujące po Polsce relikwie św. José Sáncheza del Río. Bohaterskiego, młodego męczennika wojny domowej w XX w. w Meksyku – wielkiego czciciela Chrystusa Króla. Niech ta obecność patrona prześladowanych za wiarę, stanie się dla nas wezwaniem do przemyślenia wierności Chrystusowi w różnych i trudnych czasach doświadczeń.
  3. W poniedziałek(12 kwietnia) o godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ.

We wtorek (13 kwietnia) po wieczornej Mszy św. nabożeństwo fatimskie.

W środę (14 kwietnia)święto Chrztu Polski. Pamiętajmy o tym szczególnym wydarzeniu tak ważnym dla dziejów naszej ojczyzny. Prosimy o wywieszenie w tym dniu flagi polskiej lub watykańskiej. O godz. 17:30 stała nowenna do Wspomożycielki.

W piątek (16 kwietnia) o godz. 17:30 różaniec za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

  1. Już teraz pragniemy poinformować, że 28 kwietnia (środa) rozpoczną się w naszej parafii 33-dniowe rekolekcje zakończone uroczystym aktem zawierzenia się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi, aktem oddania się w niewolę Najświętszej Maryi Pannie, podobnie jak to czynił św. Jan Pawła II mówiąc: „Totus Tuus”. Rekolekcje będą głównie polegały na codziennej samodzielnej modlitwie i rozważaniach według przekazanych uczestnikom rekolekcji materiałów oraz cotygodniowych spotkaniach formacyjnych. Spotkanie organizacyjne dla osób zainteresowanych uczestnictwem w rekolekcjach i zawierzeniu odbędzie się w przyszłą niedzielę (18 kwietnia) po Mszy o godz. 18. Więcej informacji znaleźć będzie można również na naszych stronach internetowych.
  2. Pragniemy poinformować, że została przekazana na cele hospicjum w Gdyni suma 4450 zł. Tyle w tym roku ofiarowano jako jałmużnę wielkopostną w naszym sanktuarium. Bóg zapłać.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Maria Dybowska – lat 91, zam. ul. Żeromskiego

śp. Paweł Perpelica – lat 65, zam. ul. Wybickiego

śp. Teresa Gardocka – lat 83, zam. ul. Dąbrowskiego

śp. Grażyna Cerk – lat 61, zam. ul. Poznańska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…