Niedziela Najświętszej Trójcy

Niedziela Najświętszej Trójcy

 

 1. Dziś niedziela Najświętszej Trójcy. O godz. 17:30 nabożeństwo czerwcowe.
 2. W przyszłą niedzielę (19 czerwca) na Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi pożegnanie odchodzącego proboszcza ks. Janusza Sikory i instalacja nowego proboszcza tej parafii ks. Rafała Burnickiego.
 3. W poniedziałek (13 czerwca) – wspomnienie św. Antoniego z Padwy. O godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ. Po Mszy św. nabożeństwo fatimskie.

W poniedziałek przypada także 35 rocz. śmierci ks. Stanisława Ormińskiego – salezjanina muzyka, dyrygenta chóru i orkiestry, który przez wiele lat pracował w naszej parafii i jest pochowany w grobowcu salezjańskim. Za zmarłego kapłana zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

We wtorek (14 czerwca) – wspomnienie bł. Michała Kozala – biskupa i męczennika ostatniej wojny. O godz. 17:00 różaniec za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

 1. W czwartek (16 czerwca)uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Msze św. o godz. 6:30; 8:00; 10:00 (górny i dolny kościół) i 18:00. Po Mszy św. o godz. 10:00 wyruszy procesja do 4 ołtarzy tradycyjną trasą. Prosimy o udział orszak procesyjny. Niech będą także udekorowane nasze domy na trasie przejścia procesji a nasz udział w niej niech stanie się wyznaniem wiary i świadectwem dla innych.

Przez cały tydzień, do piątku (24 czerwca) po Mszy św. wieczornej procesja eucharystyczna dookoła kościoła. Uczcijmy Jezusa eucharystycznego.

 1. W sobotę (18 czerwca) odbędzie się w naszej parafii Ogólnopolskie Spotkanie Wojowników Maryi. Tego dnia kancelaria będzie nieczynna.
 2. W przyszłą niedzielę (19 czerwca) na Mszy św. o godz. 12:30 pragniemy modlić się na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego, dziękując za wszelkie łaski a zarazem będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas wakacji. Zapraszamy na tę Mszę św. dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców.
 3. Organizowana jest z naszej parafii pielgrzymka do sanktuariów na Podlasiu w dniach 29.09 – 02.10 br. Informacje i zapisy u ks. Jacka.
 4. W zakrystii można nabyć specjalny numer „Gościa Niedzielnego” poświęcony Eucharystii i cudom eucharystycznym. Cena jednego egzemplarza to 12 zł.
 5. W przyszłą niedzielę (19 czerwca) o godz. 14:00 w parafii św. Józefa i Judy Tadeusza na Zagórzu, Msza św. w języku kaszubskim.
 6. W naszych gablotach pojawiły się nowe wota ofiarowane Matce Bożej jako podziękowanie za wyproszone cuda, nawrócenia lub opiekę w życiu.
 7. Ks. abp Tadeusz Wojda udzielił osobom przebywającym w granicach archidiecezji gdańskiej 17 czerwca (piątek) dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Eugeniusz Nakielski – lat 89, zam. ul. Dąbrowskiego

śp. Irena Dominik – lat 86, zam. ul. Torowa

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…