Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa

 

  1. Dziś Niedziela Palmowa. O godz. 17:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Nie odbędzie się zapowiadany koncert wielkopostny chóru „Lira” z racji absencji chorobowej członków chóru.
  2. Triduum Paschalne to wielkie wydarzenia zbawcze naszej wiary.

Wielki Czwartek – o godz. 18:00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej – pamiątka ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Po Mszy św. do godz. 24:00 adoracja Chrystusa w Ołtarzu Wystawienia (ciemnicy). Adoracji od godz. 21:00 w int. kapłanów przewodniczy apostolat „Margaretka”; od godz. 22:00 adorację poprowadzi grupa „Wojowników Maryi”. Od czwartku do soboty o godz. 7:30 jutrznia w kościele.

Wielki Piąteknie odprawia się Mszy św. Od godz. 6:00 adoracja w ciemnicy do godz. 17:30. O godz. 15:00 Droga Krzyżowa z nowenną do Bożego Miłosierdzia. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00. Następnie adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 23:00 według planu. Od godz. 23.00 – nocna adoracja dla chętnych do godz. 6:00. Tego dnia obowiązuje post ścisły.

Wielka Sobota – adoracja od godz. 6:00 do godz. 19:30 – dla grup według ustalonego harmonogramu. O godz. 15:00 Koronka i nowenna do Bożego Miłosierdzia. O godz. 20:00 Liturgia Wigilii Paschalnej z obrzędem poświęcenia wody i uroczystym śpiewem Exultet. Nie przynosimy świec, ale będą je używać jedynie celebransi. Odbędzie się także poświęcenie pokarmów w godzinach od 10:00 – 15:00 na placu przed kościołem. Prosimy, aby tylko jedna osoba z rodziny w tym uczestniczyła z zachowaniem wszelkich przepisów sanitarnych.

Niedziela (4 kwietnia) – uroczystość Zmartwychwstania PańskiegoMsza św. rezurekcyjna z procesją wokół kościoła o godz. 6:00. W procesji biorą udział tylko kapłani i służba liturgiczna. Nie ma Mszy św. o godz. 8:00. Pozostałe Msze św. o godz. 9:30; 10:00 (dk); 11:00; 12:30 i 18:00. W razie potrzeby będą odprawiane Msze św. w dolnym kościele.

Ponieważ obowiązują ścisłe przepisy pandemiczne w liturgii Wielkiego Tygodnia będzie mogła wziąć udział tylko określona liczba wiernych (100 osób w górnym, 40 osób w dolnym kościele – będą oznaczone miejsca w ławkach). Prosimy o wyrozumiałość, a ci, którzy nie mogą uczestniczyć osobiście, mogą łączyć się w modlitwie poprzez Internet i transmisje TV Chopin. Osoby, które zamówiły intencje Mszy św. proszone są o wcześniejsze przyjście do kościoła. Prosimy, aby wybrać sobie jedno nabożeństwo, by większa ilość parafian miała możliwość uczestniczenia w obrzędach, dajmy innym taką sposobność.

W czasie Triduum Paschalnego kancelaria będzie nieczynna.

  1. Spowiedź św. od poniedziałku do środy podczas każdej Mszy św. W piątek od godz. 7:00 –  17:30. Następnie od godz. 20:00 do 23:00. W sobotę spowiedź od godz. 7:00 do 16:30. Spowiedź będzie się odbywała w górnym kościele. Rozkład nabożeństw Wielkiego Tygodnia, godziny spowiedzi i rozkład adoracji dla grup wyłożony jest z tyłu kościoła na ulotkach, na plakatach i umieszczony na stronach internetowych.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Sławomir Sztuk – lat 77, zam. ul. Rodziewiczówny ( tata ks. Dariusza – salezjanina. Pogrzeb w poniedziałek)

śp. Daniel Baranowski – lat 49, zam. ul. Abrahama

śp. Tadeusz Bulczak – lat 87, zam. ul. Torowa

śp. Janusz Karolak – lat 66, zam. ul. Szczecińska                     

śp. Augustyn Czerwionka – lat 85 , zam. ul. Piaskowa                   

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…