Niedziela Zmartwychwstania

Niedziela Zmartwychwstania

 

  1. Dziś Niedziela Zmartwychwstania. Msze św. o godz. 9:30; 10:00 (dk); 11:00; 12:30 i 18:00. Przed Mszą św. wieczorną o godz. 17:30 nowenna do Bożego Miłosierdzia, która będzie codziennie o tej godzinie, a w sobotę o godz. 8:00.
  2. W poniedziałek (13 kwietnia) – II Dzień Świąt – rozkład Mszy św. jak w każdą niedzielę.

Przez cały tydzień Oktawa Wielkanocy – w piątek nie obowiązuje post.

  1. W Wielki Czwartek nasze sanktuarium otrzymało cenny dar – monstrancję „Maryja Królowa Pokoju” – ofiarowany przez wspólnotę „Wojowników Maryi” z całej Polski. Ten dar sprawia, że tutejsze sanktuarium staje się szczególnym miejscem modlitwy o pokój. Bóg zapłać za to wyróżnienie.
  2. We wtorek (14 kwietnia)święto Chrztu Polski. Wywieśmy flagi narodowe, aby podkreślić tę ważną datę w powstaniu państwowości i chrześcijańskich korzeni naszego narodu. O godz. 17:00 różaniec za zmarłych parafian i członków Żywego Różańca.

W czwartek (16 kwietnia) – o godz. 17:00 różaniec za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

  1. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas w tym ostatnim okresie w bardzo różny sposób. Mamy nadzieję na poprawę sytuacji i powrót do stabilności. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom na kościół.

Dziękujemy także tym wszystkim, którzy pomagali w organizacji Triduum Paschalnego, wykonali grób i pomagali w sprawnym przeprowadzeniu spowiedzi.

  1. Już teraz możemy powiadomić, że w związku z wprowadzonymi przez władze zarządzeniami, terminy I Komunii św. i bierzmowania zostaną prawdopodobnie przesunięte. Bliższe informacje ukażą się niebawem.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Adam Piotr Słowiński – niemowlę

śp. Zygmunt Bychowski – lat 84, zam. ul. Dąbrowskiego

śp. Maria Kostuch – lat 89, zam. ul. Rodziewiczówny

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…