Niedziela Zmartwychwstania

Niedziela Zmartwychwstania

Drodzy Parafianie i Goście

 

Zmartwychwstanie Chrystusa

to “początek nowego nieba i nowej ziemi”

i wypełnienie obietnic Boga.

Otwórzmy nasze serca na przemieniające

działanie łaski i niech nasza codzienność

będzie głoszeniem radości poranka wielkanocnego.

 

Pełnych spokoju Świąt Wielkanocnych

życzą duszpasterze Salezjanie

 

 

  1. Świętujemy Zmartwychwstanie Pańskie – Msze św. jeszcze dzisiaj o godz. 9:30; 10:00; 11:00 (chrzty); 12:30; 18:00. O godz. 17:30 nowenna do Bożego Miłosierdzia, która będzie odprawiana codziennie. Przez cały tydzień uroczysta Oktawa Wielkanocna – nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
  2. W poniedziałek (2 kwietnia)Poniedziałek Wielkanocny – II dzień Świąt. Msze św. według rozkładu niedzielnego. Taca będzie zbierana na uczelnie katolickie.
  3. Różaniec z wypominkami we wtorek (3 kwietnia) o godz. 17:30, o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych. Od godz. 17:00 porady prawne.
  4. Stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych połączona z nowenną do Bożego Miłosierdzia w środę (4 kwietnia) o godz. 17:30.
  5. W czwartek (5 kwietnia)I Czwartek miesiąca. O godz. 17:30 Godzina Święta, o godz. 18:00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy zwłaszcza ministrantów i ich rodziców. Po Mszy św. spotkanie z opiekunem LSO.
  6.  W piątek (6 kwietnia) – I Piątek miesiąca. O godz. 8:00 i 17:30 nabożeństwa ku czci Najśw.  Serca Pana Jezusa. Od godz. 16:00 spowiedź dla dzieci; o godz. 16:30 Msza św. dla dzieci; o godz. 19:00 spowiedź i Msza św. dla młodzieży. Z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje post.
  7. W sobotę (7 kwietnia) – I Sobota miesiąca. O godz. 8:00 maryjne nabożeństwo pierwszo-sobotnie połączone z nowenną do Bożego Miłosierdzia. Od godz. 9:30 porady prawne w salce przy kancelarii.
  8. Także w sobotę (7 kwietnia) od godz. 10:00 pierwsza spowiedź dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.
  9. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali świątynię na uroczystości paschalne, wykonali grób i ciemnicę. Także tym, którzy włączyli się w liturgię Triduum Paschalnego. Bóg zapłać.
  10. W przyszłą niedzielę – Niedzielę Miłosierdzia – zbiórka do puszek na rzecz działalności diecezjalnego Caritas, który wspiera ubogich i potrzebujących.

 

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności:

śp. Karol Wróbel – lat 29, zam. ul. Krakowska

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…