Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 

  1. Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej. Dzisiaj również wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki i śpiewu kościelnego. Wspomnijmy w naszych modlitwach o chórze parafialnym, orkiestrze, scholi dziecięcej, zespole młodzieżowym i panu organiście.
  2. W poniedziałek (23 listopada) – o godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ.

We wtorek (24 listopada) wspomnienie MB Wspomożenia Wiernych. Msze św. z kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00 i 18:00 z orszakiem procesyjnym. Bezpośredni po Mszy św. wieczornej Apel Maryjny poprowadzony przez Odnowę w Duchu Świętym.

  1. W przyszłą niedzielę (29 listopada) rozpoczyna się Adwent – czas przygotowania do godnego przeżycia Bożego Narodzenia. Już od przyszłej niedzieli będzie można nabyć z tyłu kościoła po każdej Mszy św. pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane z tej racji zasilą fundusz utrzymania naszego sanktuarium. Opłatki będą także dostępne w zakrystii i na furcie Domu Zakonnego.

Można będzie również nabyć świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.

  1. Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie w czwartek (26 listopada) na Mszę św. do górnego kościoła na 18.00, a następnie do dolnego kościoła na ciąg dalszy spotkania.
  2. Pragniemy poinformować, że do puszek na kamerę do dolnego kościoła zebraliśmy prawie 2800 zł. Także sponsorzy indywidualni wsparli tę akcję i dzięki temu będziemy mogli pokryć wszelkie koszta z tym związane. W najbliższym czasie będzie można korzystać poprzez media z nabożeństw w naszym dolnym kościele. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Franciszek Łoboz – lat 91, zam. Gdynia

śp. Franciszek Sojka – lat 78, zam. Władysławowo

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…