Uroczystość MB Częstochowskiej (XXI NZ)

Uroczystość MB Częstochowskiej (XXI NZ)

 

 1. Dziś uroczystość MB Częstochowskiej. O godz. 21:00 Apel Maryjny, który poprowadzi grupa Intronizacji NSPJ.
 2. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Piotra Pączkowskiego, który będzie opiekunem ministrantów i bierzmowanych oraz  kl. Grzegorza Bujałkowskiego, który rozpoczyna swoją roczną asystencję  i życzymy im darów Ducha Świętego na co dzień.
 3. Przypominamy, że 1 września (sobota) po Mszy św. o godz. 6:00 wyrusza z naszego sanktuarium piesza pielgrzymka do MB Królowej Polskiego Morza w Swarzewie. Powrót podstawionym autokarem. W niedzielę (2 września) dojazd do Swarzewa indywidualnie, a wyjście ok. godz. 12:30. Przywitanie w Rumi ok. godz. 18:00. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.
 4. W poniedziałek (27 sierpnia) – adoracja wynagradzająca NSPJ  o godz. 16:30.
 5. W środę (29 sierpnia) – stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych o godz. 17:30.
 6. W piątek (31 sierpnia) – wspomnienie św. Jana Bosko. O godz. 17:30 nabożeństwo do św. Jana      Bosko, o godz. 18:00 Msza św. w int. Salezjanów Współpracowników, po Mszy św. spotkanie w salce.
 7. W sobotę (1 września)I Sobota miesiąca. O godz. 8:00 nabożeństwo pierwszo-sobotnie do Niepokalanego Serca NMP. Tego dnia przypada 79 rocz. wybuchu II wojny światowej. W modlitwach pamiętajmy o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny i za wszystkie ofiary wojny. Okolicznościowa Msza św. w int Ojczyzny o godz. 18:00 w kościele św. Józefa i Judy Tadeusza na Zagórzu. Przed Mszą św. złożenie kwiatów przed pomnikiem AK i na grobach żołnierskich na cmentarzu parafialnym przy kościele Podwyższenia Krzyża Św. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 8. W przyszłą niedzielę (2 września) swoje imieniny obchodzą: ks. Stefan Metrycki i ks. Stefan Makuracki. Solenizantów uczcimy na Mszy św. o godz. 11:00. Ogarnijmy ich naszymi modlitwami.
 9. W niedziele (2 września) i (9 września) nasz chór „Lira” organizuje tzw. „Drzwi otwarte”. Będzie można zapoznać z pracą chóru, posłuchać próby i samemu spróbować pośpiewać. Zapraszamy po Mszach św. o godz. 9.30 i 11.00 do salki muzycznej (wejście boczne do kościoła II piętro).
 10. Przypominamy, że od przyszłej niedzieli będzie obowiązywał całoroczny rozkład Mszy św. w niedzielę tzn. Msze św. będą odprawiane o godz.: 6:30; 8:00; 9:30; 10:00 (dk); 11:00; 12:30 i 18:00.
 11. Od piątku (31 sierpnia) do niedzieli (2 września) będzie wystawiony kontener na makulaturę na parkingu przy boisku do koszykówki. Dochód zostanie przekazany na misje.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności:

śp.  Felicyta  Damaszk – lat 81, zam. ul. Ks. Gierosa 

śp. Maria Sztuk – lat 76, zam. ul. Rodziewiczówny (mama ks. Dariusza – salezjanina)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…