Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (II Adwentu)

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (II Adwentu)

 

  1. Dziś uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – II Niedziela Adwentu. O godz. 12:00 – Godzina Łaski w dolnym kościele. Taca jest przeznaczona na ogrzewanie. Przed kościołem zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Rozprowadzane są także opłatki bożonarodzeniowe i świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.
  2. Przypominamy, że w naszym kościele roraty codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6:00. Zapraszamy starszych, młodzież i dzieci.
  3. W przyszłą niedzielę (15 grudnia) rozpoczynają się nasze rekolekcje adwentowe, które wygłosi ks. proboszcz Mariusz Słomiński – salezjanin z Gdańska Oruni. Zapraszamy wszystkich do skorzystania z tego czasu łaski, aby dobrze przygotować się na Święta Bożego Narodzenia. Rozkład rekolekcji na plakatach i stronach internetowych.

Także w przyszłą niedzielę o godz. 14:00 w dolnym kościele Msza św. w języku kaszubskim. Również w przyszłą niedzielę młodzież oazowa będzie rozprowadzać słodkości na święta, aby pozyskać fundusze na wakacyjne rekolekcje, zaś animatorzy oratorium ozdoby świąteczne.

  1. W poniedziałek (9 grudnia) o godz. 16:30 stała adoracja wynagradzająca NSPJ.

We wtorek (10 grudnia) o godz. 17:30 różaniec za zmarłych parafian i członków Żywego Różańca.

W środę (11 grudnia) o godz. 17:30 stała nowenna do Wspomożycielki.

W czwartek (12 grudnia) po wieczornej Mszy św. czuwanie modlitewne w kaplicy adoracji animowane przez Odnowę w Duchu Świętym. Zapraszamy naszych parafian.

W piątek (13 grudnia) – wspomnienie św. Łucji. O godz. 17:30 nabożeństwo do św. Józefa. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie.

  1. W imieniu Oratorium – młodzieży i dzieci, które się tam angażują i przychodzą, chcemy Wam parafianom podziękować. Nowe stoły do kawiarenki są dzięki tym wszystkim, którzy w tym roku zaopatrzyli się w znicze u naszej młodzieży z Oratorium przed Uroczystością Wszystkich Świętych i w dzień Uroczystości. Znaleźli się także dobrzy ludzie, którzy ufundowali dodatkowe 12 krzeseł do kawiarenki.  Dziękujemy za otwarte serce! Zapraszamy na kawę, herbatkę, ciastko, gry, zabawy codziennie od 16.00 do 20.00.
  2. Od piątku do niedzieli (13-15 grudnia) będzie wystawiony na parkingu przy boisku kontener na makulaturę. Dochód jak zawsze przeznaczony jest na misje.
  3. W czwartek (12 grudnia) przypada 26 rocz. śmierci koadiutora – salezjanina Stanisława Nowogrodzkiego, który pracował w naszej parafii. Za zmarłego brata zakonnego zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  4. W sobotę (14 grudnia) o godz. 12:00 w parafii św. Jana z Kęt odprawi Mszę św. i wygłosi Słowo Boże ks. arcybiskup M. Mokrzycki metropolita lwowski– dawny sekretarz Jana Pawła II. Będzie także promował swoją najnowszą książkę.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Jan Szulc – lat 73, zam. w USA

śp. Danuta Jersak – lat 60, zam. ul. Świętojańska

śp. Zofia Miotke – lat 77, zam. ul. Torowa (pogrzeb we wtorek) 

śp. Maria Wyszecka – lat 67, zam. ul. Hallera (pogrzeb w środę)      

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…