Uroczystość Trójcy Świętej

Uroczystość Trójcy Świętej

 

  1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy – o godz. 17:30 nabożeństwo czerwcowe. Przed kościołem harcerki z ZHR kwestują na rzecz obozów letnich rozprowadzając m.in. słodkie wypieki.

W przyszłą niedzielę (23 czerwca) na Mszy św. o godz. 12:30 pożegnamy odchodzących z naszej parafii ks. Andrzeja Mimiera i ks. Łukasza Pawłowskiego. Otoczmy ich naszymi modlitwami na dalszej drodze posługi salezjańskiej i kapłańskiej.

  1. W poniedziałek o godz. 16:30 adoracja wynagradzająca, w środę stała nowenna do Wspomożycielki połączona z nabożeństwem czerwcowym.
  2. We wtorek (18 czerwca) o godz. 18:00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy uczniów, nauczycieli, wychowawców i rodziców, aby podziękować za ten rok nauki i prosić o bezpieczne wakacje.

Także we wtorek o godz. 19:00 w salce przy kancelarii spotkanie dla pielgrzymów udających się we wrześniu do Włoch.

  1. W czwartek (20 czerwca)uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi PańskiejBoże Ciało. W naszej parafii Msze św. o godz. 6:30; 8:00; 10:00 (w górnym i dolnym kościele równocześnie) i o godz. 18:00. Po Mszy św. o godz. 10:00 wyruszy procesja do 4 ołtarzy coroczną trasą. Prosimy o zwrócenie uwagi na zmianę godziny rozpoczęcia procesji! Już dzisiaj dziękujemy tym, którzy podejmą się trudu wykonania ołtarzy, aby nasza procesja miała godny przebieg. Zapraszamy orszak procesyjny oraz dzieci do sypania kwiatków. Mieszkańców na trasie przemarszu prosimy o udekorowanie okien, aby podkreślić naszą cześć dla Chrystusa eucharystycznego. Tego dnia nie ma wystawienia w kaplicy adoracji. Przez cały tydzień (21-28 czerwca) po Mszy św. wieczornej procesja eucharystyczna wokół kościoła.

Także w Boże Ciało (20 czerwca) o godz. 18:00 rozpoczyna się na obiektach SALOS-u przy ul. Bukowej w Rumi (obok starego cmentarza) ewangelizacyjny „Koncert Uwielbieniowy Bogu-Chwała”. Podobnie jak w ubiegłych latach chcemy radośnie poprzez śpiew i modlitwę oddać Bogu chwałę. Serdecznie zapraszamy do współtworzenia tego wydarzenia poprzez obecność i wspólną modlitwę.

  1. Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych udziela wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca (piątek) dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wiernych korzystających z dyspensy zachęca się, aby pomodlili się tego dnia w intencjach Ojca Świętego Franciszka.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Bronisław Stencel – lat 61, zam. ul. Wrocławska

śp. Tadeusz Gliszczyński – lat 96, zam. ul. Sopocka (pogrzeb w poniedziałek)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…