V Niedziela Wielkanocy

V Niedziela Wielkanocy

 

  1. Dziś V Niedziela Wielkanocy – o godz. 10:30 w naszej parafii I Komunia św. Przez cały tydzień do piątku dzieci uczestniczą w nabożeństwie majowym i Mszy św. o godz. 17:30.

Od dzisiaj o godz. 17:30 rozpoczyna się nowenna przed uroczystością MB Wspomożenia Wiernych połączona z nabożeństwem majowym. Także dzisiaj po wieczornej Mszy św. nabożeństwo uwielbienia.

  1. W sobotę (21 maja) w naszym sanktuarium o godz. 10:00 trzech diakonów salezjanów przyjmie święcenia kapłańskie z rąk ks. arcybiskupa Tadeusza Wojdy – ordynariusza gdańskiego. Otoczmy ich naszymi modlitwami, a zwłaszcza naszego parafianina diakona Dominika Kruszyńskiego, aby jako kapłani służyli Bogu i ludziom z pełnym oddaniem w duchu św. Jana Bosko.

Tego dnia z racji święceń kancelaria będzie nieczynna.

  1. W przyszłą niedzielę (22 maja) odbędzie się w Lyonie (Francja) beatyfikacja założycielki Kół Żywego Różańca Pauliny Jaricot. W związku z tym w czwartek i piątek o godz. 17:00 a w sobotę o 8:30 (dolny k-ł) Triduum przed beatyfikacją. W sam dzień beatyfikacji o godz. 13:45 w górnym kościele rozpocznie się czuwanie połączone z transmisją uroczystości beatyfikacyjnych a potem zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna. Informacje szczegółowe na plakacie.

Także w przyszłą niedzielę (22 maja) będziemy gościli w naszej parafii ks. Fryderyka Garlickiego z parafii Świętego Ducha w Winnicy na Ukrainie. Będzie głosił Słowo Boże i kwestował do puszek na rzecz swojej parafii przeżywającej trudny czas wojny.

  1. W poniedziałek (16 maja)święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski. O godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ; o godz. 17:00 różaniec za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

We wtorek (17 maja) o godz. 17:00 różaniec za zmarłych parafian i członków Żywego Różańca.

  1. W przyszłą niedzielę (22 maja) o godz. 12:30 rocznica I Komunii św. Spowiedź dla dzieci rocznicowych w piątek (20 maja) od godz. 19:00 w dolnym kościele.

Także w przyszłą niedzielę w dolnym kościele o godz. 14:00 Msza św. w języku kaszubskim.

  1. Jak już zapowiadano zapraszamy wszystkich parafian na nasz „Rodzinny Festyn Parafialny”, który odbędzie się w sobotę (28 maja) na terenie przyparafialnym od godz. 14:00. Informacje szczegółowe na plakatach. Niech będzie to czas rozrywki, zabawy i integracji dla całych rodzin – poczujmy się jedną wspólnotą.
  2. W poniedziałek i wtorek (16-17 maja) w salce przy kancelarii od godz. 16:00 – 18:00 będą przeprowadzone badania w celu wykrycia osteoporozy.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Halina Piesiewicz – lat 76, zam. ul Suwalska

śp. Regina Kasprowicz – lat 87, zam. ul. Torowa

śp. Andrzej Kletkiewicz – lat 67, zam. w Gdańsku

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…