V Niedziela Wielkanocy

V Niedziela Wielkanocy

 1. Dziś V Niedziela Wielkanocy.
 2. W poniedziałek (30 kwietnia) –wspomnienie św. Jana Bosko. Tego dnia adoracja wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa w kaplicy wieczystej adoracji – o godz. 16:30. O godz. 17:30 nabożeństwo do św. Jana Bosko. Po Mszach św. ucałowanie relikwii Świętego.

We wtorek (1 maja) o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych.

W środę (2 maja) – o godz. 17:30 stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych.

 1. We wtorek (1 maja) – rozpoczyna się miesiąc Maryi, którą pragniemy uczcić poprzez nabożeństwa majowe. Będą one odprawiane codziennie o godz. 17:30, zaś w soboty o godz. 8:00. Dla dzieci nabożeństwo majowe od 7 maja od poniedziałku do piątku (w dni zajęć szkolnych) o godz. 17:00 przed grotą Matki Bożej. Także przez cały maj o godz. 20.45 nabożeństwo majowe zakończone o godz. 21:00 Apelem Maryjnym, który poprowadzą poszczególne grupy działające przy naszej parafii. Zapraszamy wszystkich parafian do dziękczynienia Bogu za osobę Matki Bożej i zarazem razem z Nią wychwalać Stwórcę.
 2. W czwartek (3 maja)uroczystość MB Królowej Polski. Msze św. według rozkładu niedzielnego. O godz. 9:30 uroczysta Msza św. za Ojczyznę z udziałem pocztów sztandarowych, które po Mszy św. udadzą się pod pomnik na ul. Wybickiego.
 3. Już dzisiaj zachęcamy do zaplanowania pielgrzymki do Wejherowa, która odbędzie się 26 i 27 maja br. Może to być wspaniały czas na rodzinne wędrowanie z różnymi, naszymi intencjami. Pamiętajmy, że modlitwa poparta trudem ma swoją moc. Znajdźmy czas, aby pogłębić swoją wiarę i z radością dawać świadectwo.
 4. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach od 28.05-10.06 br. Wszelkie zgłoszenia i informacje u ks. Jacka.
 5. Zapraszamy wszystkie dzieci po I Komunii św. oraz młodzież na rekolekcje oazowe organizowane przez Ruch Światło- Życie. Rekolekcje to ciekawa forma spędzenia wakacji – nie tylko przybliżają i zachęcają dzieci do życia we wspólnocie Kościoła, ale także uczą współpracy oraz bawią. Koszt to 670 zł. Rekolekcje odbywają się w dwóch turnusach : pierwszy : od 2 do 18 lipca, drugi – od 19 lipca do 4 sierpnia. Więcej informacji na spotkaniu, które odbędzie się 9 maja o godzinie 18:00 w salce oazowej w oratorium.
 6. Zaproszenie ks. Arcybiskupa – osobna kartka.

Ogłoszenia – 3 maja

 1. W piątek (4 maja)I Piątek miesiąca. Msze św. o godz. 6:00, 7:00, 7:30, 16:30, 18:00 i 19:00. Spowiedź na każdej Mszy św.
 2. Pragniemy poinformować, że Ksiądz Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich wiernych przebywających w dniu 4 maja br. w Archidiecezji Gdańskiej.
 3. W sobotę (5 maja)I Sobota miesiąca. O godz. 8:00 nabożeństwo majowe połączone z nabożeństwem pierwszo-sobotnim.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Tadeusz Wronowski – lat 84, zam. ul. Poznańska

śp. Bolesław Sitko – lat 69, zam. ul. Matejki

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…