V Niedziela Wielkiego Postu

V Niedziela Wielkiego Postu

 

  1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu – obowiązuje nadal dyspensa ks. Arcybiskupa odnośnie uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o ustanie epidemii codziennie w naszych domach o godz. 20:30 lub poprzez złącza internetowe.

Przypominamy, że w związku z wprowadzonymi ograniczeniami na Mszy św. może być tylko 5 osób oprócz kapłanów i ministrantów. Prosimy więc, aby tylko osoby najbliższe, które zamówiły intencje uczestniczyły we Mszy św. Te osoby powinny się pojawić już 15 minut przed Mszą św., aby można było potem wpuścić inne osoby. Zazwyczaj Msze św. odbywają się w górnym i dolnym kościele równocześnie. Ograniczenia ilości osób dotyczą także spowiedzi św. i prosimy o wyrozumiałość w tym względzie. Będziemy starali się w różny sposób pomóc w skorzystaniu z sakramentu pojednania, przepraszamy za wszelkie trudności lub problemy. Bieżące informacje umieszczamy również na plakatach na tablicach ogłoszeń.

Apelujemy, aby zwrócić szczególną uwagę w na osoby starsze i samotne żyjące obok nas, byśmy czuli się odpowiedzialni również za nich i spieszyli im z pomocą w codziennych potrzebach.

Kancelaria jest nieczynna – kontakt z parafią telefonicznie.

  1. Od poniedziałku do środy Msze św. o godz. 6:00; 7:00; 9:00 i 18:00, rozkład rekolekcyjny, choć same rekolekcje zostały odwołane. Nie ma też oczywiście Międzyparafialnej Drogi Krzyżowej.
  2. We wtorek (31 marca) – wspomnienie św. Jana Bosko. O godz. 18:00 Msza św. w int. Salezjanów Współpracowników.

W czwartek (2 kwietnia) – I Czwartek miesiąca. O godz. 18:00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W piątek (3 kwietnia) – I Piątek miesiąca. Msze św. o godz. 6:00; 7:00; 7:30; 16:30; 18:00 i 19:00.

W sobotę (4 kwietnia)I Sobota miesiąca.

4. Dla korzystających z Internetu proponujemy poprzez  Youtube – Wojownicy Maryi Rumia. W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17:15 z kaplicy zakonnej;

w czwartek Adoracja – Godzina Święta od 22.00 do 24.00; w piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o 17:00 , a po różańcu w niedzielę o 20:30 losowanie Ziarenek.

5. Z racji trudności dodatkowo od poniedziałku do czwartku będzie okazja do spowiedzi w godz. od 14:00 – 17:00 w dolnym kościele (3 spowiedników). Prosimy o zachowanie porządku. Wejście od strony zakrystii.

W piątek (3 kwietnia) spowiedź dodatkowa od godz. 12:00 – 16:00; a w sobotę od godz. 9:00 – 13:00.

Zachęcamy do spowiedzi już teraz, aby później nie było problemów. Przypominamy, że spowiedź wielkanocna już trwa aż do Niedzieli Trójcy Świętej (7 czerwca).

6.Można już zgłaszać chorych, których przed świętami może odwiedzić ksiądz z sakramentami św. Mimo, że księża chodzili w I Piątki miesiąca, to należy teraz wyraźnie w obecnej sytuacji, jeszcze raz zaprosić księdza z posługą dla uniknięcia nieporozumień.

7.Dziękujemy za wszelkie dowody wsparcia i ofiary na rzecz parafii. Bóg zapłać.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

 śp. Grażyna Bagińska – lat 66, zam. ul. Piłsudskiego

 śp. Zofia Szubert – lat 88, zam. Gdynia

 śp. Jadwiga Mądrzejewska – lat 98, zam. Reda

 śp. Wanda Markowiak – lat 86, zam. ul. Poznańska

 śp. Ireneusz Melcer – lat 52, zam. ul. 3 Maja

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…