V Niedziela Wielkiego Postu

V Niedziela Wielkiego Postu

 

 

  1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. O godz. 17:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. Rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne, które głosi ks. Marcin Nowicki – salezjanin z Debrzna. Rozkłady są umieszczone na plakatach, na stronach internetowych i w Auxilium. Wszystkie spotkania rekolekcyjne odbywają się w górnym kościele. Zachęcamy do udziały w tym duchowym przygotowaniu się do przeżywania wydarzeń zbawczych naszej wiary.

Taca zbierana od poniedziałku do środy przeznaczona jest jako wynagrodzenie dla ks. rekolekcjonisty za trud głoszenia Bożego Słowa.

W ramach rekolekcji w poniedziałek (22 marca) o godz. 17:30 – różaniec, we wtorek (23 marca) o godz. 9:00 Msza św. dla chorych z błogosławieństwem Najśw. Sakramentem, o godz. 17:30 czuwanie z koronką do Bożego Miłosierdzia. W środę (24 marca) z racji wspomnienia MB Wspomożenia Wiernych o godz. 17:30 Hołd Wspomożycielce, o godz. 18:00 Msza św. z orszakiem procesyjnym; o godz. 21:00 Apel Maryjny, który poprowadzi Żywy Różaniec.

  1. W czwartek (25 marca) – uroczystość Zwiastowania PańskiegoDzień Świętości Życia. Msze św. o godz. 6:00; 7:00; 8:00; 10:00 i 18:00. Na Mszy św. wieczornej będzie możliwość złożenia przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje będzie można pobrać w czasie rekolekcji z tyłu kościoła i wypełnione złożyć przed Mszą św. Wesprzyjmy tę inicjatywę w obronie bezbronnych dzieci.

Tego dnia także kolejne spotkanie w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18:00, a potem dalszy ciąg spotkania w dolnym kościele, gdzie tematem spotkania będą sakramenty św.

Również 25 marca przypada 2 rocz. śmierci ks. Romana Raka – długoletniego duszpasterza. Za zmarłego kapłana zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

  1. W przyszłą niedzielę (28 marca) zapraszamy o godz. 16:30 na koncert wielkopostny chóru „Lira” i solistów pod tytułem: “Stabat Mater – Wielkopostne rozważania muzyczne”.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Zygmunt Wiśniewski – lat 95, zam. ul. Grunwaldzka

śp. Maria Żylińska – lat 85, zam. ul. Dąbrowskiego

śp. Bogumiła Lelito – lat 58, zam. ul. Pułaskiego

śp. Paweł Wojewski – lat 69, zam. ul. Piłsudskiego

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…