V Niedziela Wielkiego Postu

V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. O godz. 17:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Witamy w naszej parafii ks. Kazimierza Misiaszka i życzymy mu darów Ducha Świętego w przekazie orędzia Bożego. Taca zbierana od poniedziałku do środy jest przeznaczona jako wynagrodzenie dla rekolekcjonisty za trud przekazu Słowa Bożego. Zachęcajmy się w rodzinach do uczestnictwa w tym bezpośrednim przygotowaniu do wielkich wydarzeń zbawczych naszej wiary. Program jest umieszczony w gablotkach, w Auxilium i na naszych stronach internetowych.
 2. W poniedziałek (19 marca) – uroczystość św. Józefa. Swoje imieniny obchodzą: ks. Józef Deniziak i ks. Józef Paliwoda. Solenizantów uczcimy na Mszy św. o godz. 18:00. Ogarnijmy ich nasza modlitwą.
 3. Adoracja wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa w kaplicy wieczystej adoracji w poniedziałek (19 marca) o godz. 16:30.
 4. Stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych w środę (21 marca) o godz. 17:30.
 5. Spotkanie dla członków ADMA w czwartek (22 marca) po Mszy św. wieczornej.
 6. Międzyparafialna Droga Krzyżowa z naszego kościoła do kościoła Podwyższenia Krzyża św. rozpocznie się w piątek (23 marca) po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i świadectwa wiary zarówno starszych, jak i młodzież. Zabierzmy ze sobą znicze. Tego dnia nie ma Dróg Krzyżowych o godz. 17:30 i 19:00.
 7. W sobotę (24 marca) – wspomnienie MB Wspomożenia Wiernych. Msze św. z kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00 i 18:00 z orszakiem procesyjnym. Po Mszy św. o godz. 8:00 Hołd Wspomożycielce. O godz. 21:00 Apel Maryjny poprowadzi ADMA.
 8. W piątek (23 marca) o godz. 6:00 zostanie odprawiona Msza św. w 14 rocz. śmierci ks. Henryka Brunki – salezjanina, który pochodził z Rumi i jest pochowany w naszej kwaterze salezjańskiej. Wspomnijmy go w naszych modlitwach.
 9. W czwartek (22 marca) o godz. 19:00 w salce przy kancelarii spotkanie pielgrzymów udających się w kwietniu do Ziemi Świętej. Także w czwartek po Mszy św. wieczornej na plebanii spotkanie pielgrzymów udających się do Krakowa (5-8.04). Są jeszcze wolne miejsca – zapraszamy chętnych.
 10. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Przed kościołem będą palmy rozprowadzać Salezjanie Współpracownicy, a dochód zostanie przeznaczony na potrzeby młodzieży, zwłaszcza w Oratorium. Pamiętajmy, że w przyszłą niedzielę jest zmiana czasu – na czas letni.
 11. Przypominamy, że dzisiaj o godz. 16:00 w dolnym kościele przedstawienie p.t. „Wieczernik”. Także dzisiaj można od godz. 10:00-14:00 odebrać zdjęcia z bierzmowania w Oratorium.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Zofia Papke – lat 85, zam. ul Topolowa

śp. Władysław Wrosz – lat 83, zam. ul. Ks. Gierosa

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…