V Niedziela Zwykła

V Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś V niedziela zwykła w roku liturgicznym – taca jest przeznaczona na ogrzewanie. O godz. 19:00 katechezy neokatechumenalne w dolnym kościele. W przyszłą niedzielę o godz. 9:30 Msza św. dla środowiska harcerskiego; o godz. 12:00 Msza św. dla grupy „Wiara i Światło” w dolnym kościele a po wieczornej Mszy św. nabożeństwo uwielbienia.
  2. W poniedziałek (10 lutego)  – swoje imieniny obchodzi ks. Jacek Żurawski, który pracuje już kilkanaście lat w naszej parafii. Solenizanta uczcimy na Mszy św. o godz. 18:00. Ogarnijmy go naszymi modlitwami.
  3. Także w poniedziałek o godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ. O godz. 18:00 dyżur radnego Michała Kryży w salce przy kancelarii.

We wtorek (11 lutego)NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Z tej racji będzie dodatkowa Msza św. o godz. 10:00 dla chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Pomóżmy chorym dotrzeć na tę Mszę św. O godz. 17:30 różaniec za zmarłych parafian i członków Żywego Różańca.

Także we wtorek po Mszy św. wieczornej – Rada Duszpastersko-Wychowawcza w Oratorium.

W środę (12 lutego) o godz. 17:30 stała nowenna do Wspomożycielki.

W czwartek (13 lutego) po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie.

4.   Jak już wcześniej zapowiadaliśmy w piątek (14 lutego) będziemy gościć w naszej parafii Abby Johnson – aktywistkę ruchów „Pro Life” z USA – obrończynię dzieci nienarodzonych. –  bohaterkę filmu „Nieplanowane”. To spotkanie rozpocznie różaniec o godz. 17:30 w int. wynagradzania za grzechy przeciw życiu; następnie Msza św., a po niej świadectwo Abby Johnson. Zapraszamy do tej wspólnej modlitwy w intencji obrony życia. Szczegóły na plakatach i banerach.

  1. W niedzielę (9 lutego) w parafii św. Mikołaja w Gdyni o godz. 16.00 rozpocznie się spotkanie, a o godz. 18.30 Msza święta w intencji o dobrego męża i dobrą żonę.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Bernardyna Garczarek – lat 82, zam. ul. Ks. Gierosa

śp. Anna Chuchała – lat 82, zam. ul. Dąbrowskiego

śp. Wojciech Czapczyk – lat 60, zam. ul Wileńska

śp. Alicja Żurkowska – lat 78, zam. ul. Poznańska (pogrzeb w czwartek)

śp. Zbigniew Grabowski – lat 68, zam. ul. Poznańska ( pogrzeb w środę)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…