V Niedziela Zwykła

V Niedziela Zwykła

 1. Dziś V Niedziela zwykła w roku liturgicznym. W przyszłą niedzielę (11 lutego) przypada Światowy Dzień Chorego i dlatego o godz. 10:00 w dolnym kościele zostanie odprawiona Msza św. w int. chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Prosimy, aby pomóc chorym dotrzeć do kościoła. O godz. 11:00 Msza św. dla rodzin. Taca będzie przeznaczona na ogrzewanie.
  Także w przyszłą niedzielę z racji Ogólnopolskiego Tygodnia Małżeństw na wszystkich Mszach św. odbędzie się odnowienie przysięgi małżeńskiej. Program tego Tygodnia na plakatach. Jest to ciekawa propozycja dla małżonków, aby ubogacić swoje relacje małżeńskie. W Rumi odbędą się warsztaty, prelekcje, zawody sportowe – biletem wstępu jest zdjęcie ślubne. Zapraszamy do udziału.
 2. W sobotę (10 lutego) swoje imieniny obchodzi ks. Jacek Żurawski – wikariusz parafialny. Solenizant odprawi Mszę św. o godz. 18:00. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 3. We wtorek (6 lutego) o godz. 17:30 różaniec z wypominkami, o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych. Porady prawne od godz. 17:00 w salce przy kancelarii.
  W środę (7 lutego) o godz. 17:30 stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych. Zapraszamy wszystkich, aby uczcić naszą Wspomożycielkę.
  W piątek (9 lutego) o godz. 17:30 nabożeństwo do św. Józefa.
 4. W sobotę (10 lutego) od godz. 10:00 skupienie dla Rodziny Salezjańskiej w kaplicy Domu Zakonnego. Od godz. 9:30 porady prawne.
  Także w sobotę o godz. 16:00 w dolnym kościele Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.
 5. Kolejne spotkanie formacyjne dla kandydatów z kl. III gimnazjum do bierzmowania odbędzie się 16 lutego (piątek) o godz. 19:00 w dolnym kościele. Rozpoczyna się także przygotowanie do kolejnego bierzmowania dla kl. II gimnazjum i VII szkoły podstawowej. Należy pobrać deklaracje w zakrystii i zgłosić się na spotkanie w niedzielę (25 lutego) po Mszy św. o godz. 9:30 w Oratorium, gdzie będą przyjmowane zgłoszenia i podane inne informacje.
  Już dziś informujemy, że bierzmowanie odbędzie się 5 marca (poniedziałek) o godz. 18:00. Tego sakramentu kandydatom udzieli ks. bp Wiesław Szlachetka.
 6. Została uruchomiona nasza, nowa strona internetowa – adres w gablotkach. Zapraszamy do korzystania z wszelkich informacji tam umieszczanych.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności:

śp. Zofia Borakowska – lat 83, zam. Wejherowo
śp. Alfreda Kurek – lat 89, zam. ul. Łużycka (pogrzeb we wtorek)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…