VI Niedziela Wielkanocy

VI Niedziela Wielkanocy

 

  1. Dziś VI Niedziela Wielkanocy – kazania głosi ks. Fryderyk Garlicki z parafii Świętego Ducha w Winnicy na Ukrainie, który także będzie kwestował do puszek na rzecz swojej parafii przeżywającej trudny czas wojny.

O godz. 13:45 w górnym kościele rozpocznie się czuwanie połączone z transmisją uroczystości beatyfikacyjnych Pauliny Jaricot – założycielki Żywego Różańca – na zakończenie zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna.

  1. W przyszłą niedzielę (29 maja) o godz. 12:30 odprawi w naszym kościele swoją Mszę św. prymicyjną nasz parafian salezjanin ks. Dominik Kruszyński. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  2. We wtorek (24 maja)uroczystość MB Wspomożenia Wiernych – nasz główny odpust parafialny. Msze św. z okolicznościowymi kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00; 10:00(dk) i o godz. 18:00 – Główna Msza św. odpustowa z orszakiem procesyjnym. Tego dnia kazania będzie głosił ks. Zenon Klawikowski  – salezjanin z Lądu.

O godz. 17:30 nabożeństwo majowe powiązane z Hołdem Wspomożycielce; o godz. 20:45 nabożeństwo majowe; o godz. 21:00 Apel i procesją z figurą Matki Bożej po naszej parafii. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania i dziękowania Bogu za dar naszej Wspomożycielki.

Będziemy tego dnia także dziękowali za 150 lat działalności Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki (Salezjanek) w świecie, za 100 lat obecności w naszej ojczyźnie i 49 lat pracy ss. Salezjanek w naszym mieście. Otoczmy ich naszymi modlitwami, dziękując za ich pracę i poświęcenie dla dzieci oraz młodzieży.

  1. Zapraszamy wszystkich parafian (dzieci, młodzież i dorosłych) na nasz „Rodzinny Festyn Parafialny”, który odbędzie się w sobotę (28 maja) na terenie przy parafialnym od godz. 14:00 z wieloma atrakcjami. Informacje szczegółowe na plakatach. Niech będzie to czas rozrywki, zabawy i integracji dla całych rodzin – poczujmy się jedną wspólnotą. Po pandemii spotkajmy się razem, by znowu nasza parafia stanowiła jedność.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Ewa Kozanecka – lat 65, zam. ul. Chrobrego

śp. Łucja Potracka – lat 93, zam. ul. Żwirki i Wigury

śp. Jan Kozanecki – lat 75, zam. ul. Gdańska

śp. Sabina Dejewska – lat 81, zam. ul. Dąbrowskiego

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…