VI Niedziela Wielkanocy

VI Niedziela Wielkanocy

 

  1. Dziś VI Niedziela Wielkanocy – o godz. 17:30 nabożeństwo majowe; o godz. 20:45 nabożeństwo i Apel Maryjny. Obchodzimy dzisiaj Dzień Matki – otoczmy nasze mamy swoimi modlitwami. Także dzisiaj zapraszamy na koncert pieśni maryjnych naszego chóru „Lira” i młodych artystów z Rumi – początek o godz. 20:00. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  2. W przyszłą niedzielę (2 czerwca) uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej parafii o godz. 11:00 odprawi swoją Mszę św. prymicyjną ks. Jakub Marek – salezjanin, który w naszej parafii odbywał praktykę duszpastersko-katechetyczną tzw. asystencję, a w sobotę przyjął święcenia kapłańskie w Lądzie. Ogarnijmy go naszymi modlitwami, aby wytrwał na drodze powołania zakonnego i kapłańskiego.
  3. W poniedziałek (27 maja) o godz. 16:30 stała adoracja wynagradzająca w kaplicy Wieczystej Adoracji. W środę (29 maja) – o godz. 17:30 nabożeństwo majowe powiązane z nowenną do Wspomożycielki.
  4. W piątek (31 maja)święto nawiedzenia NMP. Rozpoczynamy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego. O godz. 21:00 z racji zakończenia Apeli Maryjnych koncert pieśni maryjnych w wykonaniu Arkadiusza Gruczy. Z racji wspomnienia św. Jana Bosko po każdej Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego. Po wieczornej Mszy św. w Oratorium spotkanie członków Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników z wyborem nowych władz.
  5. W sobotę (1 czerwca) – I Sobota miesiąca. Rozpoczyna się miesiąc poświęcony Najśw. Sercu Pana Jezusa. Codziennie o godz. 17:30 nabożeństwo czerwcowe, w soboty o godz. 8:00.

Także w sobotę różaniec dla mężczyzn ulicami miasta. Początek to Msza św. o godz. 7:30 w naszym sanktuarium. Zapraszamy.

  1. Trwają przygotowania do naszego pielgrzymowania 15 i 16 czerwca do Wejherowa. Osoby, które chciałby się zaangażować aktywnie np. niosąc chorągiew, mogą zgłaszać się do ks. Jacka.
  2. Od piątku do niedzieli (31.05-02.06) będzie wystawiony kontener na makulaturę na parkingu przy boisku. Jak zawsze dochód zostanie przekazany na cele misyjne.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności:

śp. Apolonia  Perkowska – lat 97, zam. ul. Stolarska

śp. Irena Kuptz – lat 86, zam. ul.  Ks. Gierosa

śp. Regina Pyszno – lat 86, zam. ul. Wileńska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…