VI Niedziela Zwykła

VI Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś VI Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.
  2. W poniedziałek (18 lutego) o godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ w kaplicy adoracji.

We środę (20 lutego) o godz. 17:30 stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych.

  1. W sobotę (23 lutego) przypada 13 rocz. śmierci ks. Stanisława Janika. Za zmarłego kapłana, który pracował w naszej parafii i jest pochowany w grobowcu salezjańskim zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  2. W przyszłą niedzielę (24 lutego) przypada wspomnienie MB Wspomożenia Wiernych. Na Mszy św. o godz. 11:00 orszak procesyjny, o godz. 17:30 Hołd Wspomożycielce o po Mszy św. wieczornej Apel Maryjny.
  3. W sobotę( 2 marca ) w godz. 9.00-12.00, szkoły salezjańskie organizują Dzień Otwartych Drzwi. W nowym roku szkolnym planowany jest nabór do kl. 4 i 7 Salezjańskiej Szkoły Podstawowej oraz do kl. 1 Liceum Ogólnokształcącego (zarówno po kl. 3 GIMNAZJUM, jak i po kl. 8 SZKOŁY PODSTAWOWEJ). Zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Bliższe informacje znajdują się na plakatach.
  4. Caritas Archidiecezji Gdańskiej wraz z Ministerstwem Sprawiedliwości zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskim Tygodniu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, którego obchody będą odbywały się w dniach 18 lutego – 24 lutego 2019 r. Można skorzystania
    z możliwości otrzymania bezpłatnego wsparcia prawnego i psychologicznego. Szczegóły na plakatach na tablicach.
  5. Przed kościołem po Mszach św. jest możliwość nabycia książki ks. Krzysztofa Grzywocza “Wybrane na drogę” w cenie 30 zł. Autor był cenionym rekolekcjonistą, terapeutą i egzorcystą, który zaginął w Alpach (ponad rok temu). Książka stanowi zbiór artykułów układających się w poradnik budowania dobrych, zdrowych relacji z Panem Bogiem, drugim człowiekiem i samym sobą. Porusza także temat modlitwy, spowiedzi, przeżywania strat, radzenia sobie z trudnymi uczuciami i pomagania innym. Posłuchajmy przedstawiciela wydawnictwa…

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności:

śp. Urszula Bawelska – lat 93, zam. ul. Marynarska

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…