VII Niedziela Zwykła

VII Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś VII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym (wspomnienie MB Wspomożenia Wiernych). O godz. 11:00 orszak procesyjny; o godz. 17:30 Hołd Wspomożycielce; po wieczornej Mszy św. Apel Maryjny. W przyszłą niedzielę (3 marca) o godz. 12:30 Msza św. dla dzieci I Komunii św. i ich rodziców oraz spotkanie formacyjne. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo uwielbieniowe.
  2. W poniedziałek (25 lutego) o godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ w kaplicy adoracji.

We środę (27 lutego) o godz. 17:30 stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych.

  1. W czwartek (28 lutego) – swoje imieniny obchodzą ks. Roman Rak i ks. Roman Rzepecki. Solenizantów uczcimy na Mszy św. o godz. 18:00. Ogarnijmy ich naszymi modlitwami.

Tego dnia z racji wspomnienia św. Jana Bosko o godz. 17:30 nabożeństwo do św. Jana Bosko. Po Mszach św. ucałowanie relikwii Świętego.

Także tego dnia o godz. 6:00 zostanie odprawiona Msza św. za śp. ks. Eugeniusza Szmyta, który pracował w naszej parafii w 18 rocz. śmierci. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

  1. W piątek (1 marca)I Piątek miesiąca. O godz. 8:00 i 17:30 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Od godz. 16:00 spowiedź dla dzieci, o godz. 16:30 Msza św. O godz. 19:00 Msza św. i spowiedź dla młodzieży zwłaszcza bierzmowanej, dla której jest to także spotkanie formacyjne. Od godz. 8:00 odwiedziny chorych z sakramentami św.

W sobotę (2 marca)I Sobota miesiąca. O godz. 8:00 nabożeństwo maryjne pierwszo-sobotnie.

  1. Także w sobotę(2 marca), w godz. 9.00-12.00, Szkoły Salezjańskie organizują Dzień Otwartych Drzwi. W nowym roku szkolnym planowany jest nabór do kl. 4 i 7 Salezjańskiej Szkoły Podstawowej oraz do kl. 1 Liceum Ogólnokształcącego (zarówno po kl. 3 GIMNAZJUM, jak i po kl. 8 SZKOŁY PODSTAWOWEJ). Zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Bliższe informacje znajdują się na plakatach.
  2. Od kilku lat 1 marca jest obchodzony jako „Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Z tej racji w naszym kościele 1 marca (piątek) o godz. 18:00 Msza św. w int. „Żołnierzy Wyklętych” i Ojczyzny. Po Mszy św. wyruszy pochód do pomnika Armii Krajowej.

Także tego dnia o godz. 8:00 w kościele Podwyższenia Krzyża św. Msza św. w int. Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych, a potem złożenie kwiatów pod pomnikiem Armii Krajowej.

  1. Już dziś informujemy, że bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się 26 marca (wtorek) o godz. 18:00.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Edwin Osentowski – lat 91, zam. ul. Dąbrowskiego

śp. Ireneusz Godlewski – lat 87, zam. Gdynia

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…