Wniebowstąpienie Pańskie

Wniebowstąpienie Pańskie

 

  1. Dziś Wniebowstąpienie Pańskie – o godz. 17:30 nabożeństwo czerwcowe powiązane z nowenną. O godz. 11:00 odprawi w naszym sanktuarium Mszę św. prymicyjną ks. Jakub Marek – salezjanin, który w naszej parafii odbywał swoją asystencję. Ogarnijmy go naszymi modlitwami, aby mógł służyć młodzieży i dorosłym na drodze powołania kapłańskiego w duchu św. Jana Bosko.

W przyszłą niedzielę (9 czerwca) o godz. 11:00 Msza św. dla rodzin, a taca będzie przeznaczona na malowanie kościoła. W Gdańsku X Marsz dla Życia.

  1. Także w przyszłą niedzielę zapraszamy na nasz Festyn Parafialny (tzw. Festyn Wspomożycielki) z licznymi atrakcjami, który rozpocznie się o godz. 15:00. W programie zabawy i konkursy dla dzieci, zawody sportowe, grill i dobre ciasto.
  2. Jak co roku, na zakończenie roku formacyjnego, zbiera się cała młodzież oazy Ruchu Światło-Życie naszej inspektorii salezjańskiej w ramach tzw. Centralnej Oazy Matki. W tym roku nasza parafia będzie gospodarzem takiego spotkania w dniach od 7-9 czerwca. Otoczmy te spotkanie naszą modlitwą.
  3. Zakończył się miesiąc maj – dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w nabożeństwach majowych; grupom parafialnym za przygotowanie Apeli Maryjnych; dziękujemy serdecznie panom z orkiestry, którzy wygrywali rano i wieczorem pieśni maryjne z dachu kapliczki; chórowi „Lira” i panu Arkadiuszowi za koncert pieśni maryjnych. Wszystkim – Bóg zapłać!
  4. We wtorek (4 czerwca) o godz. 17:30 nabożeństwo czerwcowe połączone z różańcem z wypominkami; o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych. Od godz. 17:00 porady prawne w salce przy kancelarii, o godz. 19:00 dyżur psychologa.
  5. W czwartek (6 czerwca) – I Czwartek miesiąca. O godz. 17:30 nabożeństwo czerwcowe powiązane z Godziną Świętą. O godz. 18:00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zapraszamy zwłaszcza ministrantów i ich rodziców. Po Mszy św. spotkanie z ks. Opiekunem w Oratorium.

W piątek (7 czerwca)I Piątek miesiąca. O godz. 8:00 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Od godz. 16:00 spowiedź dla dzieci, o godz. 16:30 Msza św. dla dzieci; o godz. 19:00 Msza św. i spowiedź dla młodzieży. Od godz. 8:00 odwiedziny chorych z sakramentami św.

  1. W sobotę (8 czerwca) kolejny wyjazd dla mężczyzn do Niepokalanowa. Szczegóły na plakatach.
  2. Zapraszamy na spotkanie dla małżonków pt. “Wartość seksualności małżonków”, które poprowadzi o. Ksawery Knotz OFMCap – specjalista w duszpasterstwie rodzin. Spotkanie odbędzie się 13.06 (czwartek) o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wstęp jest wolny! Należy się zgłosić – adres zgłoszeń jest na plakatach oraz na furcie domu zakonnego.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Elżbieta Klein – lat 81, zam. ul. Dąbrowskiego

śp. Stefania Rechtzigiel – lat 84, zam. ul. Dąbrowskiego

śp. Gerard Kostuch – lat 75, zam. ul. Torowa

śp. Gabriela Grenda – lat 68, zam. ul. Starowiejska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…