Wniebowstąpienie Pańskie

Wniebowstąpienie Pańskie

 

  1. Dziś Wniebowstąpienie Pańskie – dla parafii odpust ku czci NMP Wspomożenia Wiernych. Główna Msza św. odpustowa o godz. 11:00. Kazania przez cały dzień głosi ks. Maciej Sarbinowski – salezjanin z Lądu. Dziękujemy mu za uświetnienie naszego odpustu. O godz. 17:30 nabożeństwo majowe; o godz. 20:30 różaniec, nabożeństwo majowe i Apel. Nie będzie procesji z figurą Wspomożycielki.

Ponieważ parafie salezjańskie na całym świecie będą czcić Wspomożycielkę jeszcze w poniedziałek (25 maja), dlatego też i w naszej parafii będzie to święto ku czci naszej Matki Bożej.

  1. W przyszłą niedzielę (31 maja) w naszym sanktuarium na Mszy św. o godz. 11:00 trzech kleryków salezjańskich złoży swoje śluby wieczyste. Ogarnijmy ich naszymi modlitwami, prosząc zarazem o nowe powołania do Rodziny Salezjańskiej. Z racji tej uroczystości tylko określona liczba osób będzie mogło uczestniczyć we Mszy św. w górnym kościele. Równolegle będzie Msza św. w dolnym kościele. Przepraszamy za utrudnienia.
  2. W sobotę (30 maja) w Wigilię Zesłania Ducha Świętego po wieczornym Apelu rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu i czuwanie Odnowy w Duchu Świętym. Jest to połączone z jubileuszem 25 – lecia działalności tej wspólnoty. Zakończeniem czuwania będzie Msza św. o godz. 23:00. Zapraszamy wszystkich chętnych.
  3. Zapraszamy na Katechezy Zwiastowania prowadzone przez grupy neokatechumenalne zatytułowane „Bóg Cię Kocha”, które zostały przerwane z powody pandemii. Pierwsza z katechez odbędzie się w niedzielę (7 czerwca) w dolnym kościele po wieczornej Mszy świętej.
  4. W zakrystii po każdej Mszy św. można dzisiaj nabyć płytę DVD w cenie 20 zł z nagraniem „Misterium Męki Pańskiej” granej w naszej parafii w ubiegłym roku.
  5. Od tego tygodnia kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki, środy i soboty.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Wiktoria Kulik – lat 97, zam. ul. Dąbrowskiego

śp. Jarosław Müller – lat 52, zam. ul. Pułaskiego

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…