Wniebowstąpienie Pańskie

Wniebowstąpienie Pańskie

 1. Dziś Wniebowstąpienie Pańskie. Nabożeństwo majowe o godz. 17:30 i o godz. 20:45 połączone z nowenną przed Zesłaniem Ducha Świętego a zakończone Apelem Maryjnym. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie. Taca przeznaczona jest na dalsze prace renowacyjne w naszym kościele.
 2. W przyszłą niedzielę (20 maja) o godz. 10:30 uroczystość I Komunii św. w naszej parafii. Prosimy osoby przychodzące na Mszę św. o godz. 11:00, aby wzięły udział we Mszy św. w innych godzinach. Spowiedź dla dzieci i ich rodziców w sobotę (19 maja) o godz. 10:00.
 3. Także w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:30 spotkanie i próba dla dzieci rocznicy I Komunii św.
 4. Stała adoracja wynagradzająca NSPJ w poniedziałek (14 maja) o godz. 16:30 w kaplicy adoracji. Od godz. 18:00 dyżur radnego Michała Kryży w salce przy kancelarii.
 5. Od wtorku rozpoczyna się nowenna przed uroczystością MB Wspomożenia Wiernych, która będzie połączona z nabożeństwem majowym.
 6.  W środę (16 maja) o godz. 17:00 różaniec za przyczyną św. Jana Pawła II.
 7.  W czwartek (17 maja) swoje imieniny obchodzi ks. arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 8.  W przyszłą niedzielę (20 maja) o godz. 12:00 Msza św. dla grupy „Wiara i Światło” o godz. 12:00 w dolnym kościele.
 9. W sobotę (19 maja) od godz. 9:00 w kaplicy Domu Zakonnego skupienie dla członków Rodziny Salezjańskiej i sympatyków dzieła salezjańskiego. Zapraszamy.
 10.  Także w sobotę o godz. 10:00 w Bazylice Archikatedralnej w Gdańsku-Oliwie 7 diakonów WSD w Gdańsku otrzyma święcenia kapłańskie z rak ks. Arcybiskupa. Wspomnijmy o nich w modlitwie.
 11. W sobotę również o godz. 20:00 w kościołach stacyjnych w Gdańsku rozpocznie się czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego, po którym wyruszą pielgrzymki, aby o północy uczestniczyć we Mszy św. w Bazylice Mariackiej. Szczegóły na plakatach.
 12. W przyszłą niedzielę (20 maja) w parafii Podwyższenia Krzyża św. o godz. 12:30 Msza św. w języku kaszubskim.
 13. Przypominamy, że w środy w godzinach od 9:00 – 11:00 w salce przy kancelarii można skorzystać z bezpłatnej pomocy doradcy zawodowego, który pomoże w napisaniu CV lub nakieruje na możliwość podjęcia pracy. Skorzystajmy z tej oferty zwłaszcza w trudnościach ze znalezieniem zatrudnienia.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Władysław Kwiatkowski – lat 61, zam. ul. Ks. Gierosa

śp. Danuta Papke – lat 72 , zam. ul. Żeromskiego

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…