Wniebowzięcie NMP

Wniebowzięcie NMP

 

  1. Dziś uroczystość Wniebowzięcia NMP. Miasto Rumia obchodzi dzień patrona św. Jana Bosko. Od godz. 15:00 na boiskach przy ul. Bukowej festyn rekreacyjno-sportowy. Szczegóły na plakatach. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na uczelnie katolickie.
  2. W poniedziałek (16 sierpnia) o godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ, o godz. 17:30 różaniec za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

W czwartek (19 sierpnia) po Mszy św. wieczornej modlitwa przed figurą św. Józefa od ul. Świętojańskiej.

W piątek (20 sierpnia)  – wspomnienie św. Bernarda – opata i doktora Kościoła, w sobotę (21 sierpnia) wspomnienie św. papieża Piusa X.

  1. Żywy Różaniec zaprasza na autokarową pielgrzymkę do Lichenia w dniach 18 i 19 września. Zapisy i szczegóły wyjazdu u p. Marii Żarkowskiej oraz na furcie Domu Zakonnego. Zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma „Arka”.
  2. Przypominamy, że jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, 4 września wyruszy pielgrzymka do Swarzewa. Zapraszamy do wspólnego wędrowania z różnymi intencjami do Matki Polskiego Morza.
  3. W poniedziałek (16 sierpnia) przypada 30 rocz. śmierci salezjanina ks. Józefa Jaeschke, który pracował w naszej parafii i jest pochowany w grobowcu salezjańskim. Za zmarłego kapłana zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00.

Natomiast w przyszłą niedzielę (22 sierpnia) przypada 4 rocz. śmierci salezjanina ks. Stefana Kielińskiego, który pracował w naszej parafii. Za zmarłego kapłana zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:30. Pamiętajmy o zmarłych kapłanach w naszych modlitwach.

  1. Caritas Archidiecezji Gdańskiej zaprasza mieszkańców, którzy potrzebują wsparcia w zakresie opieki w miejscu zamieszkania lub pomocy w czynnościach dnia codziennego. Informacje na temat możliwości uzyskania pomocy w zakresie: Specjalistycznego Domu Samopomocy;  Domu Dziennego Pobytu; Świadczenia usług opiekuńczych i rehabilitacyjnych w miejscu zamieszkania, udzielane są w Centrum Pomocowym Caritas w Rumi ul. Ks. Gierosa. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki

a wszystkim wypoczywającym, gościom i turystom

życzymy Bożych i bezpiecznych wakacji oraz słonecznej pogody

 

W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności:

śp. Jadwiga  Pruchniak  – lat 70, zam. ul. Abrahama

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…