X Niedziela Zwykła

X Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś X niedziela zwykła w ciągu roku. O godz. 17:30 nabożeństwo czerwcowe. O godz. 15:00 na Pl. Solidarności w Gdańsku rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny. Zachęcamy do udziału i zamanifestowaniu swej wiary w obronie podstawowych wartości życia chrześcijańskiego. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na dalsze prace renowacyjne w kościele. W przyszłą niedzielę o godz. 9:30 Msza św. dla środowiska harcerskiego.
  2. Także w przyszłą niedzielę (17 czerwca) na Mszy św. o godz. 11:00 będzie obchodził jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks. Henryk Kaszycki – posługujący od 2 lat w naszej parafii. Jest on znany wcześniej w naszej parafii z wykonania mozaiki, która ubogaca prezbiterium naszego sanktuarium. Otoczmy szacownego jubilata naszymi modlitwami.
  3. Adoracja wynagradzająca NSPJ w poniedziałek (11 czerwca) o godz. 16:30 w kaplicy adoracji. Od godz. 18:00 dyżur radnego Michała Kryży w salce przy kancelarii.
  4.  We wtorek (12 czerwca) o godz. 17:00 różaniec za zmarłych parafian i członków Żywego Różańca. Od godz. 17:00 porady prawne.
  5. W środę (13 czerwca) przypada 31 rocz. śmierci ks. Stanisława Ormińskiego – salezjanina – który pracując w naszej parafii był dyrygentem chóru i orkiestry. Za zmarłego kapłana zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Tego dnia o godz. 17:30 stała nowenna do MB Wspomożenia wiernych połączona z nabożeństwem czerwcowym. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo fatimskie.
  6. W czwartek (14 czerwca) o godz. 18:00 na Mszy św. spotykają się ministranci i ich rodzice. Po Mszy św. zakończenie kolejnego roku formacji.
  7. Także w czwartek o godz. 19:00 w salce przy kancelarii spotkanie po pielgrzymkowe dla osób, które były w kwietniu w Ziemi Świętej.
  8. W sobotę (16 czerwca) o godz. 16:00 w dolnym kościele Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.
  9. W przyszłą niedzielę (17 czerwca) o godz. 14:00 w dolnym kościele Msza św. w języku kaszubskim.
  10. Od piątku do niedzieli (15-17 czerwca) będą wystawione kontenery na makulaturę. Będą one znajdować się na parkingu przy boisku (uwaga na zmianę miejsca). Dochód zostanie przeznaczony na misje.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Alfons Kożyczkowski – lat 88, zam. ul. Abrahama

śp. Genowefa Ceremuga – lat 97, zam. ul. Poznańska

śp. Sabina Bigus – lat 62, zam. ul. Torowa

śp. Anna Woźniak – lat 68, zam. ul. Poznańska (pogrzeb w poniedziałek)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…